BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt ilçesinde daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909277
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYRINTILI HABER 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/592 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 11:15
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/592 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapunun İstanbul ili, Esenyurt ilçesi, Çınar Mahallesi 287 ada 45 parselinde kayıtlı olup, adres olarak Esenyurt Örnek Mahallesi, Fikri Sönmez Caddesi, 1379. Sokak Rodoplu Apt. No: 36-38 D:11 adresinde yer almaktadır.


Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Esenyurt Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek, 8 nolu emsal daire gezilmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiştir.Buna göre; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ayrı tuvalet ve iki balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir.Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan camlı panel kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, duvarlar plastik boyalı, tavanlar salonda kartonpiyer, pencereler pvc dir. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır.Daire takriben 110 m2 brüt kullanım alanına sahiptir.Bina ortak mahalleri mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.Dairede mal sahibinin ikamet ettiği belirtilmiştir.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.Yakın çevresinde konut tipi yapılaşmalar mevcuttur.Alışveriş merkezleri servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.


Adresi : Örnek Mahallesi, Fikri Sönmez Caddesi, 1379. Sokak, Rodoplu Apt. No:
36-38, D:11 Esenyurt / İSTANBUL

Yüzölçümü : 284,12 m2

Arsa Payı : 11/100

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 5 Kat Konut Alanı
olarak planlandığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 11:15 - 11:20 arası

2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/592 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR