BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt İlçesi'nde 64 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940527
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/110 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 16:25
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 16:25
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/110 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri: İstanbul, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Mah, 533 ada, 12 parsel numaralı,232,58 m2 yüzölçümlü, üzerinde“Aydemir İnşaat” yazan, zeminde “Deste Apartmanı” olarak adlandırılmış, 18 dış kapı numaralı binada, bodrum katta yer almakta olup taşınmaz 6/100 arsa paylıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Süleymaniye Mahallesinde, 741. Sokak üzerinde yer almaktadır.Taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır.Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yakın çevresinde az katlı konut, ticaret + konut nitelikli yapılar, Ardıçlı Sitesi, Ardıçlı Mahalle Muhtarlığı ve Vahit Sura Tanrıverdi İlkokulu yer almaktadır. Bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup, kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Taşınmaz B.A.K. tarzda inşa edilmiştir. Bina bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, ortak alanlarda tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binada tek asansör bulunduğu belirlenmiştir. Ana taşınmazdaki tüm bağımsız bölümler mesken nitelikli olarak kullanıldığı, Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır. Satışa konu olan 1 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın inceleme günü dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıları açan olmamıştır. Taşınmazın iç mekan özellikleri diğer kat maliklerine sorularak, mimari şekli ve alanı ise İlgili Tapu Müdürlüğündeki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Taşınmaz projesine göre; antre, salon, mutfak, birisi ebeveyn banyolu 2 adet oda, ayrı tuvalet ve banyo+ wc bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın net alanı 64,76 m2 dir. dış kapı çelik, iç mekan kapıları ahşap pres, dış cephe doğramaları ısıcamlı PVC malzemelidir. Dış cephe doğramalarında demir parmaklık bulunmaktadır. Kuru zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik/fayans kaplıdır. Doğalgaz bağlantısı mevcuttur. İmar Durumu: Bitişik nizam, 5 kat, konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti: 125.000,00 TL KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 16,25 - 16,30 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü Aynı saatlerde
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/110 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2019İcra Müdürü Yrd.34572

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR