BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt İlçesi, Kıraç'ta 80 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155694
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1246 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 10:15
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu-Ekinoba Mah. Londra Asfaltıyan Yol No ( 107 ) Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/1246 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, , 786 ada, , 6 parsel sayılı 1.701,72 m2 yüzölçümlü, 20/1700 arsa paylı ana taşınmaz niteliği arsa olan B blok 1. Kat 5 bağımsız bölüm nolu mesken
Özellikleri :Satışakonu taşınmaz tapunun, Esenyurt İlçesi, Kıraç Mahallesi, 786 ada 6 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Osmangazi Mahallesi, Esen Caddesi, Karakoç Apartmanı, No:125, B Blok K:1, D:5 adresinde yer almaktadır.
Daire plan itibariyle; giriş holü, koridor, salon, salonla irtibatlı balkon, mutfak, bir yatak odası, bir sandık odası ve banyo tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Ortak alanlar bej mermer, korkuluklar alüminyumdur. Dairede doğalgaz tesisatının daire giriş kapısına kadar olduğu görülmüştür. Onaylı mimari projesine göre daire takriben net 79,80 m2 kullanım alanına sahiptir.Binanın alt katında market ve ticari amaçla faaliyet gösteren iş yerleri mevcuttur.Dairenin giriş kapısı üzerinde sürücü kursu tabelası bulunmakla birlikte, dairenin uzun bir süredir boş olduğu belirtilmiştir. Daire önünden geçmekte olan caddeye cepheli konumdadır.
Satışakonu taşınmaz ilçe merkezine uzak kalmakla birlikte; semt merkezinde yer almaktadır. Ulaşım imkanı mevcut olup, toplu taşım araçlarının geçiş noktası üzerindedir. Alışveriş noktalarına, çarşı pazara yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş ve gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu cadde üzerinde İSKİ tesisleri mevcuttur. Belediye hizmetlerinden yaralanma imkanına sahiptir. Binanın alt katında market faaliyet göstermektedir. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır.
Yüzölçümü : 1.701,72 m2
Arsa Payı : 20/1700
İmar Durumu : Esenyurt Belediyesi imar arşivlerinde yapılan araştırmaya göre; Esenyurt Osmangazi Mahallesi 786 ada 6 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.07.2013 tarih 1528 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 7. Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat konut alanı olarak planlandığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde Büyükçekmece 4. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2019/68 E. sayılı dosyasından konulan tedbir şerhi mevcuttur. Taşınmazın satışı üzerindekitedbir ile yapılacak olup, tescil yazısıverilirkenBüyükçekmece 4. asliye Hukuk Mahkemesinin 2019/68 E. sayılı tedbiri ile birlikteverilecektir.
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTIYAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1246 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR