İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Çekmeköy'de 90 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01125534
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / ÇEKMEKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/1286 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2013/1286 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çekmeköy İlçesi, Çekmeköy Mahallesi, 3201 parsel, 18.840,29m2 arsa miktarlı, arsa vasıflı ana taşınmazın üzerindeki binalardan, A6 blok, 127/53460 arsa paylı, 1. bodrum kat, 3 no'lu daire nitelikli bağımsız bölümünün 1/1 (TAM) hissesi. Mimari projesi tetkikinde daire 1+1 konumda 49,10 m2 net yüz ölçümlü, cephe görünümünde; dairenin büyük bir kısmının zemin içerisinde bulunduğu, bant pencerelerden ışık aldığı anlaşılmaktadır. Mahallen tetkikinde; binaya bodrum kattan girilmekte, bodrum kat; döşeme kotu, çevresi bahe kotundan takribi 1.30 m üst kotta kat; takribi zemin kat konumundadır. Daire; 2+1 konumda, girişte antre, devamında koridor, koridora açılan; mutfak iki yatak odası, salon, banyo, tuvalet ve iki adet balkon, takribi 90 m2 net yüz ölçümlü, dairede ıslak zeminler seramik, odalar; laminat parke, pvc doğramalı, amerikan panel kapılı, mutfakta; tezgah alt ve üstünde dolaplar, banyoda; küvet, klozet ve lavabo, wc de alaturka tuvalet ve lavabo, duvarlar saten boyalı,kartonpiyerli, elektrik su ve kombi sistemde doğalgaz kaloriferli, iyiye yakın vasıfta malzeme ve işçilikle inşa edilmiş, çift asansörlü, bahçesi kilit taşı kaplı, peyzajlı, açık otoparklı, yüzme havuzlu, çocuk oyun bahçeli, site girişinde görevli mahali mevcut, belediye teknik alt yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgede, ulaşımı vardır, vasat üstüdür.
Adresi : İstanbul İl, Çekmeköy İlçesi, Mimar Sinan Mahallesi, Orhan Gazi Cad., No:27, Yeşil Belde Sitesi, A6 Blok, 1. Bodrum kat, 3 nolu daire
İmar Durumu : 3201 parsel; mevcut kitle taramalı, E:0,50, Hmax: 24,50 m irtifalı konut alanında kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/1286 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR