İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Çekmeköy'de 80 m2 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944043
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : HAMİDİYE MAH. / ÇEKMEKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1787 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
ANADOLU ADLİYESİ - B - 4 1 NOLU MEZAT SALONU.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ
2018/1787
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, 231 Ada, 4 Parsel, ÇEKMEKÖY Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, 231 Ada, 4 Parsel, ÇEKMEKÖY Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZIN TAPU KAYDI :İSTANBUL ili, Çekmeköy ilçesi,Çekmeköy mahallesi, 231 ada, 4 parsel 2.Bodrum kat NO: 1 Nolu Bağımsız Bölüm DAİRE , dir. TAŞINMAZIN ŞERHLER BÖLÜMÜNDE TAŞINMAZ ÜZERİNDE OTOPARK BEDELİNE İLİŞKİN TAAHÜTNAME BULUNMAKTADIR. TESCİL İLE BİRLİKTE İŞTE BU TAAHHÜTNAME İHALE ALICISINA GEÇECEKTİR.
TAŞINMAZIN ADRESİ. İstanbul ili, Çekmeköy ilçesi, Hamidiye mahallesi,Göksel sokak, NO: 33, D: 1
TAŞINMAZIN KONUMU-ULAŞIMI-ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ:
Taşınmaz yukarda açık adresi yazılı posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadeetmektedir.Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise mesken niteliktedir. Yakın çevresinde Hamidiye camii, Mimarsinan İmam Hatip okulu, Mecidiye parkı yer almaktadır.
TAŞINMAZIN ÖNEMLİ ULAŞIM VE MERKEZLERE UZAKLIĞI :
D-100 KARA YOLUNA12 KM.iSTANBUL ÇEVRE YOLUNA : 5 KM., SABİHA GÖKÇEN HAVAALANIna ; 33 KM., ÇEKMEKÖY BELEDİYESİNE ; 2 KM. mesafede bulunmaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
231 ADA, 4 PARSEL NOLU VE 320,16 M2. Alanlı arsa üzerindeki ayrık nizam betonarme yapı tarzındadır.Taşınmazın bulunduğu bina 2 bodrum kat, zemin kat, 3. normal katolmak üzere toplam 6 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre 2. bordum katta sıığınak 1 adet daire, bina girişi,1. bodrum katta, zemin katta 2 normal katın her birinde 2 şer adet daire, 3. normal katta ise 4 adet dubleks daireolmak üzere toplam 13 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı ve dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Siz konusu bina yaklaşık 8 yıllık yapıdır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ
1 NOLU DAİRE NİTELİKLİ TAŞINMAZ:
Bina girişine katta sağ ve ön cephede yer almaktadır. Mimarı prajeye göre bodrum katta net 80 M2. alanda salon, 2 oda,mutfak, antre, banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Halihazırda söz konusu taşınmazın mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.
Salon ve oda zemin döşemeleri parke, duvarları saten boyalıdır.Islak hacimlerin zemin döşemeleri seramik kaplıdır. Giriş kapısı çelik, ve iç kapı doğramaları ahşap kapıdır. Pencere doğramaları PVC' dir.ısıtma doğalgaz ve kombidir.Söz konusu gayrimenkul, standart malzeme ve işçilik seviyesindedir.
İMAR DURUMU :
Dosyası içinde mevcut olup,Çekmeköy Belediesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01/02/2018 tarih ve E.393 sayılı yazısına göre;
Söz konusu taşınmaz 12/05/2017 T.li ve 1/1000 ölçekli Çekmeköy uygulama İmar planı kapsamında,A lejantlı, H: 4 kat irtifaklı, Konut Alanı'ndakalmaktadır.
Adresi : İstanbul İli, Çekmeköy ilçesi. Hamidiye Mahellesi,Göksel sokak. 33/1
Çekmeköy/İstanbul.
Yüzölçümü : 320,16 m2
Arsa Payı : 30/400
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :TAŞINMAZ ÜZERİNDE OTOPARK BEDELİNE İLİŞKİN TAAHÜTNAME BULUNMAKTADIR. TESCİL İLE BİRLİKTE İŞTE BU TAAHHÜTNAME İHALE ALICISINA GEÇECEKTİR.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
SATIŞ YERİ : ANADOLU ADLİYESİ - B - 4 1 NOLU MEZAT SALONU.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu gayrimenkul ilanı tapuda adresi bulunmayan vetebliğ edilmeyen, ve daha önce tebligat yapılmış olup, adres bildirmeyenkişi ve kurumlara İİK.nun 127. Md.si gereği Gazete ilanı tebliğ yerine geçmek üzere kaim olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1787 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR