İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Çekmeköy'de 80 m2 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891125
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Oda Sayısı : 4+1
: 80
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9356 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 13:50
İkinci Satış Günü
:
30.01.2019 13:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ
2018/9356
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, 452 Ada, 12 Parsel, ÇEKMEKÖY Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Gayrimenkul İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, Çekmeköy mahallesi, Ada (452), Parsel (12) deki, 256,82 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli binalı taşınmazdaki mahallen, Merkez Mahallesi, Ceyhan Caddesi, Lale Sokak, numara (15-17) deki binanın 3. Normal kat (8) nolu çatı odası olan daire nitelikli bağımsız bölümüdür. Parsel üzerinde, yaklaşık üç yıl önce inşa edilen, bodrum kat, zemin kat, üç normal kat ve çatı aralı, Mimarlık hizmetlerine esas, III. sınıf B grubu yapılardan olan,betonarme karkas, bir bina vardır. Binanın normal kat alanlarında ikişer adet daire olup, binada toplamda dokuz adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.
Söz konusu 3. Normal kat (8) nolu çatı odası olan daire, binanın doğu tarafında olup, 3. Normal katta giriş holü, iki adet oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon mahalleri olan, içten merdivenle bağlantılı çatı arasında ise hol, iki adet oda ve teras mahalleri bulunmakta ve 80,00 m2 yüzölçümlüdür. Bağımsız bölümün dış kapıları çelik kapı olup, dairenin çatı arasında da giriş kapısı vardır. Bağımsız bölümde, ıslak zemin döşemeleri seramik, oda zemin döşemeleri laminat parke malzeme ile kaplanmıştır. Binanın ve bağımsız bölümün inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Müstakil kombili, kaloriferli ısınma türündedir. Binanın asansör tesisatı vardır. Belediye alt yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgedeki parseldir.
Adresi : Çekmeköy Belediyesi, sınırları dahilindeki parseldir. Kıymet takdiri istenen ve tapu kaydı yukarıda çıkarılan,Merkez Mahallesi, Ceyhan Caddesi, Lale Sokak, numara (15-17) deki binalı parseldir.
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 16/100
İmar Durumu : Çekmeköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ndeki 03.04.2018 tarihli ve 6937 sayılı yazılarındaki bilgilere göre, Çekmeköy ilçesi, M. Akif Mahallesi, Ada (452), Parsel (12) numaralı taşınmazla alakalı, 12.05.2017 t.t.’li 1/1000 ölçekli Çekmeköy Uygulama İmar planında A Lejantlı, Hmax:4 kat irtifalı Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 13:50 - 14:00 arası
2. Satış Günü : 30/01/2019 günü 13:50 - 14:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9356 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR