İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Çekmeköy'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079004
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1213 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ

2018/1213 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, 0 Ada, 3363 Parsel, Çekmeköy Mahalle, 7 Nolu Bağımsız Bölüm dairenin bulunduğu apartman yaklaşık 14 yıl önce betonarme karkas sistemde Bodrum Katı +Zemin Kat+3 Normal Kat olmak üzere 5 kat olarak inşa edilmiştir. binanın 2.katında bulunmaktadır. Apartmanın Ana giriş kapısı Hamidiye Caddesi tarafından Zemin Kattan olup, giriş kapısı çelik donanımlı cam glydirme kapıdır. Merdiven sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplıdır. Apartmanın diş cepheleri mantolu sıvalı boyalıdır. Apartmanda asansör bulunmayıp, katlara merdivenlerden ulaşılmaktadır, Apartmanın her katında 2'şer daire olmak üzere apartmanda toplam 10 adet daire bulunmaktadır.. Söz konusu 7 bagımsız bölüm numaralı daire; Apartmanın 2. Katında 7 kapı numaralı dairedir. Dairenin dış giriş kapısı çelik kapı olup, iç mekan; Antre, hol, tuvalet-banyo, mutfak, 3 yatak odası ve salon olmak üzere 3+1 planında yaklaşık 120 m2 brüt, 105 m2 net alana sahip Dairenin; antre, hol mutfak tabanları ile tuvalet ve banyonun taban ve duvarları seramik kaplı, oda zeminleri laminat parke kaplı, oda duvarları alçı sıva üzeri saten boya, tavan ve duvar birleşim yerleri kartonpiyer, iç kapılar Amerikan panel kapı, pencere doğramaları PVC. çift ısı cam, mutfak tezgahı üzeri mermerit altında üstünde MDF malzemeden yapılı dolaplar bulunmakta banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, ısınması doğalgaz kornbi sistem, su ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. salon, mutfak ve yatak odalarından birinin önünde balkon bulunmaktadır. daire iyi işçilik ve malzeme kalitesinde yapılmıştır. belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydanılmaktadır. okul ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir konumda Hamidiye caddesine cepheli konumludur.
Adresi : Hamidiye Mah. Hamidiye Cad. No:19 Daire No:7 Çekmeköy/ İSTANBUL
Yüzölçümü : 312,41 m2
Arsa Payı : 330/3370
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli, Çekmeköy Uygulama Imar Planı-24.11.2017 tasdik tarihli ve 07,12.2017 tasdik tarihli itirazen değişiklik kapsamında, A lejantlı, Hmax: 4 Kat irtifaklı Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : hacizler bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:50 - 11:56 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 11:50 - 11:56 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1213 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR