İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Çekmeköy'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062309
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / ÇEKMEKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11528 ESAS
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2019/11528 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, 2787 Parsel, ÇEKMEKÖY Mahalle/Köy, 23 Nolu Bağımsız Bölüm kıymet takdirine konu ; 2787 numaralı parsel üzerindeki 6 blok apartmandan oluşan beşyıldız sitesi içerisinde A6 blok (fiilen 2F blok) apartmanın 5. katında bulunan 23 bağımsız bölüm numaralı daire; istanbul ili, çekmeköy ilçesi, mimar sinan mahallesi kıvanç sokak 2 (fiilen 2F) kapı numaralı adreste bulunmaktadır. Söz konusu dairenin bulundğuu A6 bolk apartman yaklaşık 10 yıl önce betonarme karkas sistemde bodrum kat+zemin kat+ 7 normal kat olmak üzere toplam 9 kat olarak inşa edilmiştir. bloğun giriş kapısı site bahçesinden, zemin kattan doğu tarafından olup giriş kapısı çelik donanımlı ahşap desenli cam giydirme kapıdır. merdiven sahanlıkları ve merdivenler mermer kaplı metal korkuluklu metal trabzanlıdır. bloğun dış cepheleri mantolu sıvalı boyalıdır. apartmanda asansör bulunmata olup katlara asansör ve meridvenlerden ulaşılmaktadır. söz konusu 23. bağımsız bölüm numaralı daire apartmanın 5. katında giriş kapısına göre sol tarafta 23 kapı numaralı dairedir. apatmanın bodrum katında sığınak bulunmata diğer katları her birinde 4 er daire olmak üzere apartmanda toplam 32 adet daire bulunmaktadır. dairenin dış kapısı çelik kapı olup iç mekan: antre hol banyo tuvalet mutfak 3 yatak odası ve salon olmak üzere 3+1 planında yaklaşık 150m2 brüt, 120 m2 net alana sahip darienin antre hol banyo tuvalet mutfak tabanları seramik kaplı, banyo ve tuvaletin duvarları kalebodur kaplı oda zeminleri laminat parke kaplı oda duvarları alçı sıva üzeri saten boya pencere kenarları kartonpiyer iç kapılar amerikan panel kapı pencere doğramaları pvc çift ısı cam ısınması doğalgaz kombi sistem iledir. mutfak tezgahı üzeri mermerit altında üstünde MDF malzemeden yapılı dolaplar bulunmakta banyoda duşa kabin klozet ve lavabo bulunmakta tuvalet alaturka su ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. muftak ve salonun önünde balkon bulunmaktadır. apatmanda yangın merdiveni bulunmaktadır. iyi işçilik ve malzeme kalitesinde yapılıdır. belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. söz konusu taşınmazın bulunduğu sitenin çecvresi bahçe duvarı ile çevrili site 7/24 özel güvenlikli ve kamera sitemlidir. site bahçesinde açık yüzme havuzu basketbol sahası kapalı hamam açık ve kapalı otopark yürüme yolları ve sosyal tesis bulunmaktadır. ulaşımı kolay bir noktada olup orhangazi caddesine cepheli şile yolu caddesine 360 m. mesafede konumludur.
Adresi : İstanbul ili, Çekmeköy ilçesi, Mimarsinan mah. Kıvanç sok. 2 (fiilen 2F) kapı numaralı A6 blok 23 bağımsız bölüm
Arsa Payı : 160/32400
İmar/Durumu : İmar planına göre istanbul ili çekmeköy ilçesi çekmeköy(mimar sinan) mah. 2787 parsel sayılı taşınmaz 14/09/2017 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli plan değişikliğinde kat adedi 8 kat kaks (emsal) : 0.50 m. Yapılanma şartlarında kısen konut alanı kısmen de önlemli alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11528 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR