İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Çekmeköy'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978304
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ÇEKMEKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 78
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/17242 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU
21. İCRA DAİRESİ
2015/17242 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, Satışı yapılan taşınmaz İstanbulili,Çekmeköy ilçesi, Merkez Mahallesi,KeçiağılıCaddesiNo:10Koru Apartmanı Zemin kat1numara adresli dairededir.Güney doğucephelidir. Tapu kaydınagöre2.Bodrumkattagörünmesinekarşınbulunduğu arsanın eğimliyapısı sebebiylefiilidurumdazemin kat daireözelliğindedir. Binanın KeçiağılıCaddesi'nebakanön cephesindedeğil, ormana bakan arka cephesinde konumlanmıştır. Daire,onaylımimariprojesineuygunbüyüklükvetefrişesahiptir. Net78m2 büyüklüktedir. 3oda,1salon1mutfak, 1banyo, 1tuvaletve1 balkondan oluşmaktadır. Odalardan birikörcepheli olupKiler-Depo kullanımı için tasarlanmıştır.6Yaşında yeni ve bakımlı bir dairedir.Malzeme kalitesi ortalamadüzeydedir. Daire giriş antreholünhemen solunda sırasıylakileroda,tuvaletve1oda; karşısındamutfak;vemutfağın önündekisağkoridorüzerindesalon,diğerodavebanyo yer almaktadır. Salon,mutfak, balkonve1odaotoparkveormanmanzaralıdır. Diğerodakomşu parselinbahçesinebakmaktadır. Daireiçingiriş antre koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacimler seramik kaplama,salon ve oda zeminlerilaminatparkekaplamadır. Duvarlar saten alçı sıva boyalıdır. Tavanlarkartonpiyerlidir. MutfakGranit tezgahlı, lake kaplama ahşapdolaplıdır. Banyoda duşakabin,dolaplı lavabo ve klozet mevcuttur. Tuvaletalaturkadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, daireiçikapılarahşap kaplama panel kapıdır. Dış cephedoğramalarıısıcamlıbeyaz PVC plastik doğramadır.Doğalgaz kombikaloriferlibirdairedir.
Dairenin bulunduğubina3Bodrum+ 1 zemin + 2 normal + 1 çatı kattan oluşmaktadır. Eğimlibirarazide konumlanmıştır. BinanınöncephesiKeçiağılıCaddesine, arka cephesi ormanalanına bakmaktadır. Bahçe kapısıKeçiağılıCaddesitarafındadır.
Bahçe kapısındangirildiktensonrabahçedeyeralanmerdivenlerdenedilmeksuretiylebinagirişineulaşılmaktadır. Bina Keçiağılı Caddesinden bakıldığında 3 katlı, orman tarafından bakıldığında6katlıolarakgörülmektedir. Asansörlü,ısıyalıtımlı,bakımlıbir yapıdadır. Bodrum katındasığınakve otopark, diğer katlarda3'erdaire olmak üzerebinada3 lü dublekstoplam 15dairebulunmaktadır. Kısıtlıbirbahçesi bulunan binanın arka bölümündeBelediyedenkiralandığıöğrenilenaçıkbirotopark alanı mevcuttur.
Otoparkın karşıtarafındadabirbasketbol sahası ve sahanın arkasındada ormanyeralmaktadır.
Binaormanakomşudur. Yakın çevresi konutyoğunlukludur. ÇavuşbaşıCaddesi350m.Doğusunda,MimarSinan Caddesi 650m güneyinde,ŞileotobanıÇekmeköy Kavşağı1,2km güneydoğusundadır. Çekmeköy Belediyesi 1,1 km mesafededir. Yakın çevrede birçokokulmevcuttur. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yakın mesafedeki ana arteryollardanminibüsvebelediyeotobüsüile toplu ulaşımimkânlarınınolduğubir konumdadır. Detaylı bilgi müracaat halinde ilgilisine verilecektir.
Adresi : YUKARIDA YAZILI
Yüzölçümü : YUKARIDA YAZILI
Arsa Payı : 12/300
İmar Durumu : Çekmeköy Belediyesiİmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 01.11.2016tarih6163-25623sayılıimar durumuyazısında: “Çekmeköy ilçesi, Merkez Mahallesi,61Ada,21parselinbulunduğubölgeye ait22.08.2010 t.t.li 1/1000 ölçekli ÇekmeköyRevizyonUygulamaİmar Planı Tadilatı İstanbul9. İdareMahkemesinin 30.06.2016tarihliveE:2014/2131, K:2016/1168sayılıkararıylaiptal edilmiş olup, Mer’i İmarPlanıbulunmamaktadır”
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/17242 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR