İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Çekmeköy'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066004
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF MAH. / ÇEKMEKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/246 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
277,500 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ

2018/246 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, 193 Ada, 1 Parsel, ÇEKMEKÖY Mahalle/Köy, B/2/5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz iyi malzeme ve işçilikle yapılmış zemin kat+üç normal kat+çatıkatı olan 4 yaşında bir bina mevcuttur. Zemin kat dükkan olan binanın, zemin kattan sonra 1.0 m çıkma yapılarak büyütülmüştür. Binaların dışı yalıtımlı, sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı çelik, merdiven girişleri, merdivenler ve ortak alanlar mermer kaplı, paslanmaz korkulukludur. Binada asansör yoktur. Bahse konu daire de antre, balkonu olan mutfak, salon, 2 yatak odası, banyo, wc olarak yapılmış olup, 70,00 m²'dir. Antre taanı laminant parke, mutfak tabanı seramik kaplı, duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdır. Mutfak tezgahı granit olup altında ve üstünde lake dolaplar vardır. Salon ve yatak odaları tabanı laminant parke, duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdır. Banyo ile ebeveyn banyosu tabanı ve duvarlar seramik kaplı olup, lavabo, klozet ve duşakabin mevcuttur. Daire dış kapısı çelik, iç kapıları amerikan ahşap kapı, pencereler PVC doğramadır. Isıtma doğalgaz kombi sistem olup, elektrik, su tesisatı döşenmiştir.
Adresi : Mehmet Akif Mah. Tomurcuk Sok No:14Çekmeköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 360,28 m2
Arsa Payı : 5/96
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, Hmax:4. kat blok nizam ticaret+konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 277.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/246 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

Kadir KEDİKLİ
İcra Müdürü
114989

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR