BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Büyükçekmece'de daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00955037
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MERKEZ MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 178
Yayınlandığı Gazeteler

AYRINTILI HABER 01.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4625 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2017/4625 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz İstanbul, Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Merkez Mahallesi, İnönü 2 Cadde ve Alan 1 Sokakta, tapunun 729 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı ve Alan 1 Sokaktan 6 dış kapı numarası alan 438,69m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli Akasya Apartmanında 1360/34012 arsa paylı 4.kat (16) bağımsız bölüm numaralı çatı piyesli meskenin tamamı niteliğindedir.Bodrum kat+ zemin kat+ 4 normal kat+ çatı katlı, B.A.K. tarzda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, beş yıllık ömre sahip, normal dörder daireli, elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı ile asansörü mevcut ana binanın 4.kat ve çatı katında yer alan dairenin, 4.kat esas daire kısmı; antre, mutfak, salon, üç oda, banyo-WC ve balkon, dahili merdiven ile çıkılan çatı piyesinde salon ve salon içerisinde mutfak nişi, WC, teras mahallerinden ibaret, 178m2 net alana sahip, ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminat parke döşemeli, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfakta sabit tezgah ile evye ve mutfak dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ikmal edilmiş durumda, PVC doğramalı, çelik giriş kapılı, doğalgaz tesisatlı kalorifer ısıtmalıdır.Satışa konu daire bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, ana arterlere yürüme mesafesinde, civarın talep gören konut alanında yer almaktadır.
Adresi : Mimarsinan Merkez Mahallesi, İnönü 2 Cadde, Alan 1 Sokak, Dış Kapı No: 6, Akasya Apartmanı, 4.Kat D:16 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 438,69 m2
Arsa Payı : 1360/34012
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Mimarsinan Köyiçi Uygulama İmar Planında kısmen yol alanında, kısmen de ticaret+ konut alanında kalmaktadır. Ancak söz konusu taşınmazın bulunduğu alanda 3194 sayılı İmar Kanununun 18.maddesi gereği imar uygulaması yapılması gerekmektedir.Söz konusu taşınmaza 11.05.2011 tarih, 11-141 sayılı yapı ruhsatı düzenlenmiştir denilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4625 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR