BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Büyükçekmece'de daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943037
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : KUMBURGAZ MAH. / KUMBURGAZ
Oda Sayısı : 2+1
: 68
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2120 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
255,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 14:55
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:55
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/2120 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri: İstanbul, Büyükçekmece İlçesi, Kumburgaz Mahallesi, Asfalt Altı Deniz Kenarı Mevkii, 125 parsel numaralı, 4.736,00 m2 yüzölçümlü, “B.A.K. Bina Ve Arsası” nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan zeminde “Mermertaş Sitesi” olarak adlandırılmış sitede C blokta, dördüncü katta yer almakta olup 680/82080 arsa paylı ve 108 bağımsız bölüm numaralıdır. adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Kumburgaz Mahallesinde, D 100 karayoluna paralel İstanbul Caddesi ile irtibatlı Mermer Sokak üzerinde yer almaktadır. Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. D 100 karayoluna yürüme mesafesinde olduğundan toplu taşıma araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Site daha ziyade yazlık amaçlı kullanılan taşınmazlardan oluşan sitelerin yer aldığı bir bölgede bulunduğu, çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine nispeten yakın konumdadır. Sitenin yer aldığı bölgede teknik altyapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yerinde yapılan incelemede site bahçesinin bakımlı ve düzenli olduğu belirlenmiştir. Site içerisinde havuz bulunmaktadır. Site denize sıfır konumludur.Taşınmazın yer aldığı betonarme karkas tarzda inşa edilmiş blok eski bir yapıdır. Yerinde yapılan incelemede, bloğun ortak merdiven mahallerinin karo mozaik kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının demir malzemeden olduğu belirlenmiştir. Blok denize yakın konumdaki bloklardan birisidir. Deniz ve havuz manzaralıdır.İnceleme günü kıymet takdirine konu taşınmazın, dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle taşınmazın iç mekan özellikleri site de oturan diğer kat maliklerinden, mimari şekli ve alanı ise İlgili Tapu Müdürlüğünden mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Buna göre taşınmaz proje itibariyle; hol (6,50 m2 ), 1.oda (8,25 m2 ), 2. oda(12,00 m2 ) 1 adet salon (20,00 m2 ), mutfak (4,00 m2), banyo+ wc (3,00 m2 ), 1. balkon (10,00m2 ) ve 2. balkon (5,00 m2 ) bölümlerinden oluştuğu belirlenmiştir. Projesine göre taşınmaz net kullanım alanı 68,75 m2 olduğu belirlenmiştir. Taşınmazda tadilat yapıldığı, kuru zeminin laminant parke yapıldığı, dış cephe doğramalarının değiştirildiği, dış kapısının çelik, iç mekan kapılarının Amerikan panel kapı olduğu, ıslak zeminlerin seramik/fayans olduğu, tavan ve duvarlarının boyalı olduğu belirlenmiştir. Sitede doğalgaz mevcut olmakla beraber, taşınmazın doğalgaz bağlantısının mevcut olmadığı belirlenmiştir.

İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kısmen yol alanında, kısmen “M” lejandı ile gösterilen alanda kaldığı, plan notlarında “M” rumuzlu parsellerde planda mevcut durumu ile korunan yapıların plan uygulaması süresince yıkılıp yeniden yapılmasının öngörülmemiş olduğu, TAKS; 0,20, KAKS; 0,60, MaxH; 9,50 m yapılanma koşullarına uyulmak şartı ile yapılaşma, planda korunmuş şekli ile verilen yapı emsalini dolduruncaya kadar devam ettiği, mevcut bina veya binaların yıkılıp yeniden yapılmak istenmesi halinde önerilen yapılaşma koşullarına uyulacağı, bahsi geçen alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan 1/100.000 ölçekli Çevre Düzen Planında “Kentsel Ve Bölgesel Spor Alanı” ve “Doğa Odaklı Turizm Alanı” olarak ayrılmış olduğu bu doğrultuda Belediye tarafından planlama çalışmalarının devam ettiği belirtilmektedir

Kıymeti : 255.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2120 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR