BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Büyükçekmece'de 52 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892031
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : PINARTEPE MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 2+1
: 52
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/704 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ
2014/704 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 1120 Ada, 5 Parsel, GÜRPINAR-YENİ Mahalle/Köy, Ayazma Mevkii, C Blok, 26 nolu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; Büyükçekmece İlçesi, Gürpınar-Yeni- Pınartepe Mahallesi, Turgut Özal 1 Caddesi, Uçurtma sokak No: 1 Lavinya Garden sitesi C Blok'ta kain, 1120 ada, 5 nolu parselde kayıtlı, C bloklu kargir binanın, 4. katta, 38/4000 arsa payına tefrikli, (26) nolu Mesken'in tamamı'dır. Ana Gayrimenkul :Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde 3 adet apartman bloğu bulunmaktadır. Site çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Site girişi güvenliklidir. Site konum olarak, E-5 Karayoluna 2,5 km, Gürpınar Sahiline 1,7 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu Blok; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı ve 27 bağımsız bölümlü olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Takribi 7 yıllık olup site oturumu mevcuttur. (26) Numaralı Mesken:C bloğun, 4. katında ve kuzey cephesinde yer almaktadır. Daire blok girişine göre sağ arka taraftadır. Daire; 2 adet oda, salon, salonda açık mutfak, banyo tuvalet, antre ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak;Salon ve odaların yer döşemesi laminant parke, duvarlar saten astar, tavan alçıpan asma tavandır. Banyolarda yer döşemesi seramik, duvarlar seramik, tavan taşyünü asma tavan olup vitrifiye malzemeleri bulunmaktadır. Mutfakta yer döşemesi seramik, duvarlar saten astar, tavan alçıpan asma tavandır. Pencereler PVC doğramadır. Dış kapı çeliktir. Dairede doğalgaz yakıtlı kalorifer tesisatı mevcut olup kombi ve petekler bulunmaktadır. Daire takribi % 100 inşaat seviyesindedir.Net alanı 52,28 m² dir.
Adresi : Pınartepe Mah. Turgut Özal 1 Cad. Uçurtma Sok. No:1 Lavinya Garden Sitesi C Blok, D:26 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.999,81 m2
Arsa Payı : 38/4000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Nazım İmar Planında "Yapı Yasaklı Alan" olarak ilan edildiği, bu alanda üretilecek ayrıntılı etüdlerinin tamamlanmasını müteakip etüd sonuçları doğrultusunda nazım imar planı hazırlanacaktır.
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/704 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR