BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Büyükçekmece'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983393
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12352 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
3. İCRA DAİRESİ

2018/12352 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZ:
A-Adres ve Tapu Özellikleri: Satışa konu taşınmaz tapunun, İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Merkez Mahallesi, 124 Ada, 1 Parselinde kayıtlı 7.blok, zemin kat, 4 bağımsız bölüm numaralı taşınmazıdır.Taşınmaz adres olarak; Büyükçekmece İlçesi, Atatürk Mahallesi, Parmaksız Caddesi, Hilal 86 Sitesi, 7.Blok, 53 Dış Kapı numarasında zemin katta yer almaktadır.
B-Çevresel Özellikleri: Satışa konu 124 ada 1 parseldeki taşınmaz Devlet Kara yoluna ve ilçe merkezine uzak mesafededir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım olanağı mevcuttur. Yakın çevresinde Parmaksız Evleri, Sedef Evleri, Güzelbahçe Konakları, Büyükçekmece Atatürk İlköğretim Okulu, Akevler Sitesi ve Doğa Evleri bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede genelde az katlı konut yapıları mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye şehir suyu, şehir elektriği, doğalgaz, telefon, kanalizasyon ve iletişim hizmetleri verilmektedir.Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.
C-Parselin Özellikleri: Satışa konu taşınmazın yer aldığı 124 ada 1 parsel geometrik olarak dörtgen şekilli olup sınırları düzgün ve belirgindir. Ana taşınmazın üç cephesi yol diğer cephesi komşu parsel ile sınırlıdır. Parselin cepheli olduğu yollardan ikisi cadde (Parmaksız caddesi-Hilal 86 Caddesi) biri sokak (Defne Sokak) niteliklidir. Parsel içerisinde yer alan yapıların tamamı, Hilal 86 Sitesi olarak isimlendirilmiştir. Parsel üzerinde 10 adet blok ile açık otopark alanları bulunmaktadır.
D-Yapının Özellikleri: Satışa konu 124 ada 1 parseldeki taşınmazın yer aldığı yapı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Taşınmazın dış cephesi sıva + boyalıdır. Binanın sahanlıkları ile merdivenlerinin mermer kaplı olduğu, merdiven mahallerinde tavan ve duvar yüzeylerinin boya/badanalı olduğu belirlenmiştir.Yapı bodrum + zemin + 2 normal kattan oluşmaktadır.
E-Bağımsız Bölümün Özellikleri: 4 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz mesken niteliklidir. Satışa konu taşınmazın dosyasında gerek belediye gerekse tapudan temin edilmiş olan mimari projesi bulunmamaktadır. Heyetimizce, resen ilgili tapu müdürlüğünde yapılan incelemede, satışa konu taşınmazın 19.08.1988 tarihli kat irtifakına esas mimari projesi incelenmiştir. Konu projenin ekindeki arsa payı dağılımı ile tapu kayıtlarının uyumlu olmadığı, kat bilgilerinin farklı olduğu ve yerindeki durum ile mevcut projenin bodrum kat planlarının uyumlu olmadığı görülmüştür.Satışa konu taşınmazın, mevcut durumu ile uyumlu tadilat projesi olması gerektiği değerlendirilmiş olmasına karşın tapuda tadilat projesine rastlanmamıştır. İncelenen mimari projesine göre, tarafımıza 4 numaralı bağımsız olarak gezdirilen ve eski projesinde 2 numara olarak görülen taşınmazın antre, mutfak +balkon, salon, 2 adet yatak odası, yatak odası+balkon ve banyo-tuvalethacimlerindenoluştuğugörülmüştür.Mimariprojesinegörebrüt ~ 101 m2 alanlıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapıdır. İç mekan kapıları pres kapıdır. Dış cephe doğramaları PVC malzemeden imaldir. Taşınmazın ıslak zeminleri seramik, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır. Duvar ve tavan yüzeyleri boyalıdır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, mutfak tezgah ve dolapları tamdır.
Adresi :Atatürk Mahallesi, Parmaksız Caddesi, Hilal 86 Sitesi, Dış Kapı No: 53, 7.Blok, D:4 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 4.958,00 m2
Arsa Payı : 10/780
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Büyükçekmece Merkez Uygulama İmar Planı kapsamında Nizam: Blok / Hmax: 3 kat / Konut Alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZ:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Büyükçekmece İlçesi, 19 Mayıs Mahallesi, Billur 1 Sokakta, tapunun 431 ada, 3 parsel numarasında kayıtlı ve Billur 1 Sokaktan 2 dış kapı numarası alan 403,08m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargir apartmanda 38/100 arsa paylı zemin kat (1) nolu depolu dükkanın tamamı niteliğindedir.Osman Gazi Caddesinden ayrılan Billur 1 Sokak üzerinde yer alan , bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, bodrum ve zemin katında 1 bağımsız bölüm numaralı depolu dükkan, normal katlarında ikişer daireli, elektrik sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcut ana binanın zemin kat ve bodrum katında yer alan 1 nolu depolu dükkanın, tasdikli mimari projesine göre zemin kat esas dükkan kısmı 133,57m2, dükkan içerisinden dahili merdiven ile inilen, ayrıca arka bahçe cephesinden araç girişine de elverişli olan müstakil girişli 3mt net irtifalı bodrum kat depo mahalli 118,76m2 olmak üzere depo dahil toplan alanı 252,33m2, brüt alanı 280,73m2.dir. Taşınmazın mahallinde ise depo bölümü, proje hilafına takribi 25m2 civarında yol cephesinde bahçe altına doğru büyütülmüş durumda, dükkan zemini seramik, duvarları sıvalı ve boyalı, zeminde alüminyum ara bölme ile ofis bölümü teşkil edilmiş durumda, zemin katta mutfak mahalli, bodrum kat depo bölümünde WC-Lavabo mahalleri mevcut, alüminyum doğrama camekanlı, elektrikli stor kepenklidir. Taşınmaz dahilinde elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatları mevcut, normal soba ısıtmalıdır.Satışa konu taşınmaz, bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, civarın talep gören konut ve ticaret alanında yer almakta olup, ulaşım imkanları elverişlidir.
Adresi : 19 Mayıs Mahallesi, Billur 1 Sokak, Dış Kapı No:2, D:1 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 403,08 m2
Arsa Payı : 38/100
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Büyükçekmece Merkez Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam, 4 kat, TAKS:0.30 Konut Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.500.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN 30721 SAYILI KARAR 843 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARI GEREĞİ KDV ORANI %8'DİR.)
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12352 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR