BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Büyükçekmece'de 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964865
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/883 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 14:10
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/883 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Tepecik, Hürriyet Mahallesi, Davutpaşa Cad. Gezegen Sokak, No:5, Yeşil Apartmanı’nda kain, 281 ada, 6 nolu parselde kayıtlı binanın, 2. Normal katta, 7/100 arsa payına tefrikli (11) nolu Mesken’in tamamıdır. Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde, ayrık nizamda, ara konumlu, Yeşil Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak Davutpaşa Caddesi ile bağlantılı Dünya Sokak ve Gezegen Sokaklarına cepheli, ara konumlu olup, Muratçeşme Araç Muayene İstasyonunun 450 m kuzey batısında, Reyhan Parkı ve Camisinin hemen güneyinde yer almaktadır. Taşınmaz, Tepecik meydanına 1,2 km ve D-100 Karayoluna 1,6 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde benzer nitelikte konut amaçlı kullanılan binalar ve boş parseller bulunmaktadır. Ulus İlk ve Ortaokulu ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina: Bodrum+Zemin+3 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 3 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır. (11) Numaralı Mesken : Binanın 2. normal katında ve kuzey cephesinde yer almaktadır. Bina girişi bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 3. kat görünümündedir.Mesken; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminattır. Banyoda vitrifiye malzemeleri mevcuttur. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairelerde ısıtma amaçlı olarak kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Klima mevcuttur. Daire yeni olup, standart malzeme özelliklerine sahiptir. Brüt alanı : 118,88 m2 , Net kullanım alanı : 98,05 m2 dir
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Tepecik Havza Dışı Bölgesi ve E-5 arası Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam, 4 Kat, Emsal: 2.00 yapılaşma şartı ile “Konut” alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti: 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/883 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR