BÜYÜKÇEKMECE 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İstanbul/Büyükçekmece'de 2+1 daire mahkemeden satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978249
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Büyükçekmece İlçesi, Merkez Mahallesi, 545 ada 9 parselinde kayıtlı olup adres olarak; Enver Paşa Caddesi, Meziyet Apartmanı No:14, yeni kapı numarası 28, K:1, D: 5 adresinde yer almaktadır.Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Büyükçekmece Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek ve bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiş olup. Buna göre; daire plan itibariyle;giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı mobilya çelik kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Daire takriben brüt 75 m2 kullanım alanına sahiptir. Bina ortak alanları mozaik, merdiven korkulukları demirdir. Taşınmaz ilçe merkezinde kalmakta olup, alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişim gösteren bir bölgede yer almaktadır. Alış veriş noktalarına, çarşı pazara, alışveriş merkezlerine, toplu taşıma araç duraklarına, yürüme mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakınında kamu binaları, banka şubeleri, okul, vergi dairesi gibi kamu ve özelsektöre ait binalar yer almaktadır. E-5 karayolu yürüme mesafesinde olup, TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Taşınmaz İşyeri olarak kullanılmaktadır
Yüzölçümü: 246,88 m2
Arsa Payı: 100/1000
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Büyükçekmece uygulama imar planında Konut Alanı Bitişik Nizam 4 Kat Konut Alanı olarak ayrıldığı,taşınmazınplanlı alanlar tip imar yönetmeliğinde belirtilen minimum parsel cephe ve derinlik hükümlerinin sağlanması halinde ifraz edilebileceği belirtilmektedir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR