BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Büyükçekmece'de 165m² tripleks icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926113
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : GÜZELCE MAH. / KUMBURGAZ
: 165
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3740 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/3740 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:Büyükçekmece Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğünün 12.10.2018 tarihli yazısının eki kayıttan; Büyükçekmece İlçesi, Güzelce Mahallesi, Çöplüce Çiftliği (Sıvat) Mevkii, 3113 parsel numaralı, 8.005,00 m2 yüzölçümlü, “Kırk Dört Adet Dubleks Mesken” nitelikli ana taşınmazda 40/1760 arsa paylı, C28 bağımsız bölüm numaralı, tribleks konut nitelikli taşınmazın tam hisse ile ve kat mülkiyetli olarak borçlu adına kayıtlı olduğu, kaydı üzerinde Türk Ekonomi Bankası Anonim Şirketi lehine ipotek, farklı İcra Müdürlüklerinin icrai haciz ve ihtiyati haciz şerhleri ile İstanbul 10. İcra Müdürlüğünün ipoteğin paraya çevrilmesi için takibe geçildiğine dair şerhinin bulunduğu anlaşılmaktadır.
ANA TAŞINMAZIN İMAR DURUMU:Büyükçekmece Belediyesi Plan Ve Proje Müdürlüğünün 15.10.2018 tarihli yazısında; Büyükçekmece İlçesi, Güzelce Mahallesi, 3113 parsel numaralı taşınmazın S.S. Hukukçular Ve İdareciler Kooperatifi Mevzi İmar Planında blok nizam - H: 6,50 m - konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Satışa konu olan“tribleks konut” nitelikli taşınmaz; tapunun Büyükçekmece İlçesi, Güzelce Mahallesi, Çöplüce Çiftliği (Sıvat) Mevkii, 3113 parsel numaralı, 8.005,00 m2 yüzölçümlü, “Kırk Dört Adet Dubleks Mesken” nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan ve zeminde “Güzelkent Hukukçular” olarak adlandırılmış sitede, Çember Sokak ile bağlantılı Badem Sokak üzerinde yer almakta olup taşınmaz 40/1760 arsa paylı ve C28 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Güzelce Mahallesinde, D100 karayolu kenarında yer almaktadır.
Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Sitenin bakımlı ve düzenli bir bahçesi bulunmakta olup site içi yollar tanzim edilmiştir. Sitenin giriş çıkışı güvenlik kontrollüdür. Site içerisinde olimpik havuz, çocuk havuzu, cafe, tenis ve basketbol sahaları ile sosyal tesis binası bulunmaktadır.
Kıymet takdirine konu tribleks konutun yer aldığı yapı bloğu ikiz nizamda inşa edilmiş olup konutun yer aldığı kısımdadış cephe siding kaplıdır. Taşınmazın özellikleri inceleme günü içerisine girilerek belirlenmiştir. Buna göre, konut; bodrum, zemin ile 1 adet normal kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas tarzda inşa edilen konutun bodrum katında; geniş bir salon, çamaşırlık ve depo bölümleri, ahşap kaplı merdiven ile ulaşılan zemin katında; antre, salon, tuvalet, açık mutfak ve teras (katlanabilir camlar ile kapatılmıştır) bölümleri, ahşap kaplı merdiven ile ulaşılan normal katında ise hol, 4 adet oda ile banyo + wc bölümleri bulunmaktadır. Taşınmaz net 165,00 m2 dir. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapıları Amerikan pres kapı, pencereleri ise pvc den mamul çift camlıdır. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcut olup ısınma kombi sistemdir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 3113 Parsel, GÜZELCE Mahalle/Köy, ÇÖPLÜCE ÇİFTLİĞİ (SIVAT) Mevkii, C-28 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 8.005,00 m2
Arsa Payı : 40/1760
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı :KDV indiriminin devam etmesi halinde%8, aksi halde %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 01/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3740 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR