BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Beylikdüzü'nde daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909078
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
: 105
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2188 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.02.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Adliye Ek binası Yanı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/2188 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 468 Ada, 1 Parsel, KAVAKLI(BEYLİKDÜZÜ) Mahalle/Köy, ADA ÇİFTLİĞİ Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm.


Satışa konu mesken nitelikli taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, Ada Çiftliği Mevkii, 468 ada, 1 parsel numaralı, 18.844,00 m2 yüz ölçümlü, “A18 B25 B26 Bloklar Tamam B.A.K. Apartman Ve Arsası Diğer Bloklar Natamam Olmak Üzere Tarla” nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan zeminde “Plaksan” olarak adlandırılmış sitede yanda fotoğrafı görülen A20 blokta, 1. katta yer almakta olup taşınmaz 3/1980 arsa paylı ve 5 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Barış Mahallesinde yer almakta olup siteyi Atatürk Bulvarı, Ada Çiftliği Caddesi, Adnan Kahveci Caddesi ile Palmiye Sokağı çevrelemektedir. Taşınmazın yer aldığı site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar ile site tipi yapılaşmalar Çağdaş Yaşam N. Kamuran Emiroğlu İlkokulu, Nilgün Tezsezer Aile Sağlığı Merkezi, 80. Yıl Aile Sağlığı Merkezi, Sürmen Center Alış Veriş Merkezi, Mevlana Camii, White Corner Alışveriş merkezi bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, bloğun ortak merdiven mahallerinin granit mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden imal edildiği, blokta çift asansör ile yangın merdiveninin bulunduğu belirlenmiştir. Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Taşınmazın özellikleri inceleme günü taşınmazın kapısını açan ve çalışan olduğunu söyleyen kişinin beyanlarına göre belirlenmiştir. Çalışan, işvereninin taşınmazda kiracı olduğunu, taşınmazın plan itibariyle; antre + koridor, mutfak, salon, 3 adet yatak odası, banyo+ wc, ayrı wc ve 1 adet balkon bölümlerinden oluştuğunu beyan etmiştir. İncelenen ilgili Belediye’deki mimari projesi ile çalışanın beyanı örtüşmektedir. Taşınmaz projesine göre net 105,90 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, antre + koridor dahil kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları Amerikan pres kapıdır. Pencere doğramaları pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Doğalgaz bağlantısı mevcut olup ısınma sistemi kombidir.


Yüzölçümü : 18.844 m2

Arsa Payı : 3/1980

İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 13.03.2018 tarihli yazısında; Beylikdüzü İlçesi, Barış Mahallesi, 468 ada, 1 parsel sayılı taşınmazın onaylı uygulama imar planında kitle nizam - 15 kat konut ve ticaret+ konut alanı olarak planlandığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 380.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR.

1. Satış Günü : 01/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Adliye Ek binası Yanı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2188 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR