BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Beylikdüzü'nde 5+2 dubleks daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941677
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : ADNAN KAHVECİ MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 5+2
: 215
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2728 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE2. İCRA DAİRESİ

2017/2728 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 1647 Ada, 6 Parsel, GÜRPINAR Mahalle/Köy, 9. normal kat, A girişi, 48 nolu b.b. deki çatı piyesli mesken Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede Osmanlı Caddesi üzerinde yer almaktadır. Taşınmaz, devlet karayoluna ve tem hadımköy bağlantı otoyoluna ulaşım olanaklıdır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde doğu anadolu sitesi, papatya vadi konakları, doğa koleji beşkent kampüsü, sevim çuhadaroğlu ilkokulu ve beykent tıp merkezi bulunmaktadır. Bina yıkınında alışveriş yapılabilen dükkanlar ve büyük marketler mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup, bölgeye şehir suyu, şehir elektriği, doğalgaz, iletişim, kanalizasyon, haberleşme, iletişim vb. hizmetleri verilmektedir. Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.
Parsel çevresinde yollar asfalt kapı, yaya kaldırımları kilitli beton parkedir. Parselin peyzaj alanının boş bırakıldığı tespit edilmiştir. Parselin tek cephesi yol diğer cepheleri komşu parseller ile sınırlıdır. Parselin cepheli olduğu yol cadde niteliklidir.
Taşınmaz ana bina, bodrum+zemin+9 normal kat+çatı arası piyesinden oluşmaktadır. Taşınmaz betonarme karkas olarak inşa edilmiş olup, dış cephesi sıva+mantolama+boya uygulanmıştır. A girişinde toplam 50 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. A girişi toplam yapı inşaatı 16.464,00 m2 alanlıdır. 3. sınıf B grubu yapılardandır. Taşınmazın A girişinde çift asansör mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı bina giriş kapısı perforje demir kapı, giriş rüzgarlıklı, giriş ortak alan zemin döşemesi mermer, duvarları boyalıdır. Merdivenler mermer kaplama, merdiven korkulukları paslanmazçelik krom malzemeden imaldır.
Taşınmaz, çatı piyesli meskendir. Taşınmaz içerisine keşif günü girilerek inceleme yapılmıştır. Taşımaz özellikleri içerisine girilerek, ilgili tapu ve belediyesinin dosyaya sunduğu projesine göre belirlenmiştir. Bağımsız bölüm prajeye göre normal kat; antre, salon+balkon, mutfak, oda, oda, ebeveyn yatak odası + banyo, hol ve banyo, çatı katı; antre, salon, mutfak, hol, oda, ebeveyn yatak odası+teras+banyo ve banyo hacimleri oluşmaktadır. Mimaru projeye göre toplam 119+96=215 m2+18 m2 teras alanına sahiptir. Dış kapısı çelik olan dairenin iç kapıları ahşap amerikan pres, dış cephe doğramaları PVC malzemeden imal çift camlıdır. Taşınmazın ıslak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır. Taşınmazda alt ve üst katı içten birbirine bağlayan merdiven ve korkulukları ahşap malzemeden imaldır. Duvar ve tavan yüzeyleri boyalıdır. Taşınmazda salon, mutfak ve odaların bir kısım asma tavan spot aydınlatmalıdır. Dairede doğalgaz bulunmakta olup, ısınma sistemi buna uygun kombi sistemidir. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sifortalar, mutfak ankastre, tezfah ve dolapları tamdır. Taşınmazın bazı bölümleri projeden farklı olarak tasarlandığı belinlenmiştir. Projesinden farklı olarak çatı piyesinde mutfak alaında genişleme, 49 nolu bağımsız bölüme taşkınlık mevcuttur. Teras alanında genişleme oda alanında daralma mevcuttur.
Adresi : Adnan Kahveci Mah. Osmanlı Cad. Gül Apartmanı, No:65, A Girişi, K:9, D: 48 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 3.128,45 m2
Arsa Payı : 34/3128
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında; Emsal: 2,00, Maks H: 24,50 m. konut alanı olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2728 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR