BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Beylikdüzü'nde 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153144
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : MARMARA MAH. / YAKUPLU
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/62 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 15:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e- 5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2016/62 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :İstanbul Beylikdüzü 302 Ada 1 Parsel Yakuplu Mahalle/Köy Angurya çiftliği Mevkii B 20 blok 7. kat bağ. böl. 16 nolu taşınmaz olup, taşınmazın bulunduğu site, 47 bloklu mesken, alışveriş merkezi, yönetim, sağlık merkezi, okul bloklarından oluşmakta, güvenlikli girişi, bakımlı peyzajlı, açık otoparklı, kameralı ve özel güvenlikli, çevre duvarlı, yeşil alanlar, çocuk oyun alanı ve sosyal tesisli İhlas Marmara Sitesinde bulunmaktadır. Taşınmazın B20 blok; Bodrum kat + zemin kat + 8 normal katı, katlar çift daireli olup 20 daireli ve 10 katlı, B.A.K. tarzda inşa edilmiş olan binanın, giriş kapısı demir doğramalı kapılı, dış cephesi sıva üzeri akrilikli boya kaplamalı, giriş holü, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplı, demir korkuluklu, asansörlü, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisat kalorifer tesisatı mevcuttur.Beylikdüzü Belediyesi imar arşivinden mimari projesinde yapılan incelemede; 7.Katta yer alan (16) nolu daire olduğu, girişte antre, hol, salon+balkon, mutfak+balkon, ebeveyn oda+e.banyo, iki odalı, banyo ve wc mahallerinden oluşmakta yaklaşık net 110,00 m², brüt 132,00 m² alana sahiptir. Proje üzerinden mahal tefrişatı yapıldığı, antre, hol, mutfak, banyo, wc ve balkonlar zeminleri seramik kaplı, salon ve odalar zeminleri ise laminant parke kaplı olup, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfak kısmen, banyo, wc duvarları seramik kaplı, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ve duşakabin mevcut, iç kapıları mobilya, daire dış kapısı çelik, mutfakta ise sabit tezgâh ile ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır. Daire pencereleri pvc ve ısıcamlı olup, portmantolu, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı mevcuttur. Taşınmazın konum itibariyle, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkânlardan istifade edecek konumda civarın talep gören daire ve ticari alanında yer almaktadır.
Adresi : İstanbul Beylikdüzü Marmara Mahallesi Muhtar Caddesi No:3D İhlas Marmara Evleri Blok: B20 K:7 D:16
Yüzölçümü : 222.389 m2
Arsa Payı : 7/12480
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli, 16.02.2004 tarihinde onaylanan, Yakuplu Revizyon Uygulama İmar Planında; Bir kısmı konut ( Emsal:1.25,Blok nizam, 9 kat), bir kısmı konut alanı (E:0.80, Blok nizam, 5 kat), bir kısmı Ticaret alanı ( 1 kat ) bir kısmı ticaret alanı ( Hmaks: 2 kat ) bir kısmı ticaret alanı, bir kısmı park alanı, bir kısmı park alanı+genel sığınak+afet sonrası çadırlı kamp alanı bir kısmı da imar yolu ve otopark olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e- 5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli
bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/62 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR