BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Beylikdüzü'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062053
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4728 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 11:15
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE2. İCRA DAİRESİ

2018/4728 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 1661 Ada, 7 Parsel, GÜRPINAR Mahalle/Köy, ÇEŞME ARDINDA ARPALIK Mevkii, B LOK 2.NORMAL KAT 7 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi,1661 ada 7 parselde kayıtlı olup, adres olarak; Beylikdüzüİlçesi Gürpınar Mahallesi, Varan Sokak No: 3, B Blok D:7 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede inceleme konusu 7 nolu dairenin kapalı olduğu görülmüş olup, aynı binadaki emsal 8 nolu bağımsız bölüm incelenmiştir. Emsal dairede, iç kapıların Amerikan kapı, ıslak zeminlerin seramik, oda ve salon zeminlerinin laminant parke, duvarların boyalı odluğu, tavanda kartonpiyer mevcut olduğu görülmüştür. İnceleme konusu 7 nolu dairenin de giriş kapısının çelik kapı, dış doğramalarının pvc olduğu görülmüştür. Söz konusu taşınmaza ilişkin Beylikdüzü Belediyesi?ndeki mimari proje incelenmiş olup, mimari projesine göre antre, koridor, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo-tuvalet, 2 balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Binada doğalgaz mevcuttur. Ortak alanlar ve merdivenler mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.Dairenin mimari projesine göre net kullanım alanı 83,28 m2?dir. Taşınmazın bulunduğu bina 4 bloktan oluşan bir site içerisinde yer almakta olup, site girişi şifreli kapıdan sağlanmaktadır. Site etrafı çevrilidir. Site peyzajı yapılı olup, otopark mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine uzak kalmakta olup, alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde konut tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Alışveriş noktalarına, çarşı pazara nispi mesafededir.Toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 karayoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır.
Yüzölçümü : 2.444,03 m2
Arsa Payı : 10/600
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 2. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı?nda Konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4728 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR