BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Beylikdüzü'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996664
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : ADNAN KAHVECİ MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3241 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/3241 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl,Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mah, 131 ada 3 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Kuştepe Caddesi, Hacegan Apartmanı, No:8 K:5 D: 33 adresinde yer almaktadır.Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Esenyurt Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiş olup. Buna göre; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet, ebeveyn banyosu, ayrı lavabo ve tuvalet ve iki balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Onaylı mimari projesine göre daire net 85,15 m2 net kullanım alanına sahiptir. Bina içersinde asansör mevcuttur. Bina ortak alanları bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada her katta 6 daire bulunmaktadır. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulan, planlı ve hızlı bir gelişim gösteren bölgede yer almaktadır. ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorununun çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde bölgenin çehresini değiştireçek birçok prestijli yapı inşaat aşamasındadır. Bölgede faaliyet gösteren bir çok alışveriş merkezi servis araçı ile bölgeye hizmet vermektedir. Kısıtlı oranda açık otoparkı bulunmaktadır. Yerleşime yeni açılan bir bölgede yer almaktadır. Yapı adasını oluşturan alanın çocuk parkları, otopark, yüzme havuzu, sosyal tesisleri ve bakımlı bahçelerle çevrili olduğu görülmektedir. Komşu parsellerini Pınar Kule, Yeşilkent, Jetpa gibi toplu konut alanları teşkil etmektedir. E 5 asfaltına nispi uzaklıktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Yüzölçümü: 2.590,00
Arsa Payı: 40/2400
İmar Durumu: Beylikdüzü Gürpınar Uygulama İmar Planında Emsal: 2,00, Maks H : 24,50 m. Bir kısmı da imar yolu olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 360.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3241 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR