BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Beylikdüzü'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941730
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
Oda Sayısı : 2+1
Bina Yaşı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/998 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/998 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 532 Ada, 21 Parsel, KAVAKLI(BEYLİKDÜZÜ) Mahalle/Köy, 1. kat, 4 nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesi, Hisarkaya Caddesi, No:11/1?de kain, 532 ada, 21 nolu parselde kayıtlı binanın, 1. Katta, 10/100 arsa payına tefrikli (4) nolu Mesken?in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul: Söz konusu parsel üzerinde ayrık nizamda bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak Kavaklı Köyü Meydanının 400 m kuzeyinde yer almaktadır. Taşınmazın girişinin sağlandığı Hisarkaya Caddesi tam açılmamış olup giriş Esef Sokak tarafından sağlanmaktadır. D-100 Karayolu, Metrobüs ve Migros AVM?ye 3,7 km mesafededir. Yakın çevresinde Kavaklı Yeni Camii, sağlık ocağı, mezarlık, benzer nitelikte konut amaçlı kullanılan binalar ve kısmen boş parseller bulunmaktadır. Sosyal alanlar ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+3 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina yeni inşa edilmiş olup takribi 2 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmıştır.
(4) Numaralı Mesken :Binanın 1. katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Kiracı ( Orhan Karataş ) tarafından kullanılmaktadır. Daire Hisarkaya Caddesi ve Esef Sokaklarına cepheli ve köşe konumludur.Mesken ; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, hol, 2 balkon ve fransız balkonu hacimlerinden oluşmaktadır. Projesindeki mutfak balkonu mahallinde daire içine katılmıştır.Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerli, salon tavan kenarları asma tavan gömme spotlu olup, hol tavanında dekoratif gergi tavan uygulaması yapılmıştır. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda yalnız lavabo ve klozet bulunmaktadır. İç kapılar ahşap, banyo ve Wc kapısı PVC, dış kapı çeliktir. Pencereler PVC doğramadır. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire yeni olup, standart malzeme özelliklerine sahiptir. Bazı duvarlar kısmen boya gerektirir haldedir.Dairenin Brüt alanı : 75,00 m2 , Net kullanım alanı: 55,34 m2 dir. ( Mahallinde takribi 2 m2 alan Galeri Boşluğu, Mutfak alanına proje harici olarak dahil edilmiştir. )
Adresi : Kavaklı Mahallesi, Hisarkaya Caddesi, No:11/1 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 444,15 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında Taks:0.25 , Kaks Emsal:1.00, Ayrık Nizam 4 Kat yapılaşma şartı ile ?Ticaret+Konut? alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/998 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR