BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Beylikdüzü'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941722
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : YAKUPLU MAH. / YAKUPLU
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3218 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/3218 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 447 Ada, 26 Parsel, YAKUPLU Mahalle/Köy, 2.BODRUM 1 Nolu Bağımsız Bölüm İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi Yakuplu Mah. 447 ada 26 parselde kain 310,95 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazda 4/100 arsa paylı 2. bodrum kat 1 nolu daire nitelikli taşınmaz, adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, Hürriyet Bulvarı No: 6 adresinde bulunmaktadır.
Binada doğalgaz, elektrik, su bulunmaktadır. Taşınmaz ilçe merkezine kısmi uzaklıktadır. Gayrimenkulün bulunduğu mahalde belediye hizmeti ve altyapı mevcut olup, çevresinde düzgün yapılaşmalar bulunmaktadır. Taşınmaz, E-5 Asfaltına ve Metrobüs Güzelyurt durağına 450 m., Beylikdüzü Medisel Hastanesi Hizmet Binasına : 676 m., Beylikdüzü Belediye Hizmet binasına: 1830m., Beylikdüzü Kaymakamlık Hizmet Binasına: 1290 m. takribi kuş uçumu mesafededir. Taşınmazın bulunduğu mahal ilçe merkezine kısmi uzaklıkta olup, çevresinde 300 metre mesafede aile sağlığı merkezi, 500 metre mesafede ilkokul ve cami bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mahal ikamet ağırlıklı yerleşimin yoğun olduğu bir bölgedir.
Mahallen yapılan incelemede, söz konusu 1 nolu bağımsız bölümün 2. bodrum katta yer aldığı, dairenin boş ve kapısının açık olduğu, dairenin aşırı rutubetli ve harap durumda olduğu görülmüştür. Duvar boyaları kabarmış, bazı iç kapılar sökülmüş, zemin kaplamaları hasar görmüş, sıhhi tesisat elemanları hasarlı durumdadır. Daire 2 oda+salon+mutfak+banyo-wc+antre bölümlerinden oluşmakta olup, takribi brüt alanı 66 m2?dir. Dairenin oturulur durumda getirilebilmesi için tadilat yapılması zorunludur. Zemin kaplamaları ıslak zeminlerde seramik, oda ve salonda laminant parkedir. Dış doğramalar pvc?dir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Binada doğalgaz mevcuttur.
Adresi : Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, Hürriyet Bulvarı No: 6
Yüzölçümü : 310,95 m2
Arsa Payı : 4/100
İmar Durumu : 16.02.2004 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Yakuplu Uygulama İmar Planı kapsamında bitişik nizam 4 kat konut alanında kaldığı belirtilmiştir
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3218 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR