BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Beylikdüzü'nde daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944518
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2174 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2017/2174 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI :Beylikdüzü Tapu Sicil Müdürlüğünün 06.09.2018 tarihli tapu kaydına göre; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, Ada Çiftliği Mevkiinde kain, 902 nolu parsel sayılı, 35.918,00 m2 yüzölçümlü, “A7 ve A8 Bloklar B.A.K. İki Blok Apartman, geri kalan bloklar na tamam Arsa” vasfı ile kat irtifakı tesisli, B-2 blok binanın, 4/3240 arsa paylı, 8. katta, (17) nolu Mesken’in tamamı borçlu adına kayıtlı olup kaydında; AnadoluBank A.Ş. lehine 1. ve 2. Dereceden ipotek ve bu kayıtlarla ilgili dosyanın 4 adet takip şerhinin yanı sıra, 14 adet icrai haciz şerhi, 5 adet ihtiyati haciz şerhi, 1 adet kamu haczi ve İski lehine bu parsel aleyhine 528 m2lik kısım üzerinde yağmur ve atık su irtifak hakkı tesisi irtifakı kayıtları bulunmaktadır.
İMARDURUMU : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyada mevcut imar yazısına göre; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Büyükşehir Mahallesi, 902 nolu parsel, İ.B.B. Başkanlığı tarafından 21.01.2007 onay tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Kitle Nizam, 15 Kat yapılaşma şartı ile “Konut Alanı” bir kısmı da “İmar Yolu” olarak planlandığı belirtilmiştir.
HALİHAZIR DURUMU : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Büyükşehir Mahallesi, Enver Adakan Caddesi, Ceylan Sokak, No:45/E, Güzelkent Sitesinde kain, 902 nolu parselde kayıtlı, B-2 blok binanın, 8. katta, 4/3240 arsa payına tefrikli (17) nolu Mesken’in tamamıdır.Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde 18 adet blok bulunmaktadır. Söz konusu bloğun bulunduğu kısım Güzelkent Sitesi olarak adlandırılmıştır. Site, çevre duvarı ile sınırlandırılmış olup kısmen bakımlı bahçe düzenine sahiptir. Site içerisinde açık otopark ve çocuk parkı mevcuttur. Site konum olarak, Atatürk Bulvarına cepheli olup, D-100 Karayolu ve Metrobüse 1,5 km, Devlet Hastanesine 3 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde, Zigana Evleri, Mehmet Gesoğlu İlkokulu, White Corner AVM, Beylikdüzü Spor Kompleksi ve Belediye Kültür Merkezi yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Blok; Bodrum+Zemin+14Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 21 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır. Binada yangın merdiveni bulunmaktadır.
(17) Numaralı Mesken :B-2 Bloğun 8. katında ve batı cephesinde yer almaktadır. Daire ara konumlu olduğundan pencereleri kuzey ve güney cephelerine bakmaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.Mesken ; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerdir. Mutfak dolapları laminat, tezgah mermerittir. Ankastre ocak bulunmaktadır. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak kabinli küvet, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Balkonlar PVC doğrama ile kapatılmış olup, daire içine katılmıştır. Daire bakımlı olup ortalama malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin Brüt alanı: 130,00 m2 , Net kullanım alanı: 109,00 m2 dir.
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 902 Parsel, KAVAKLI(BEYLİKDÜZÜ) Mahalle/Köy, ADA ÇİFTLİĞİ Mevkii, B2 BLOK 8.KAT 17 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 35.918 m2
Arsa Payı : 4/3240
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2174 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR