İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Bayrampaşa'da daire icradan satılıktır (Hisse satışı)

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961928
Şehir : İstanbul / Bayrampaşa
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4193 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
31.05.2019 14:10
Satış Yeri
:
İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU 1. KAT B BLOK B3-136 NUMARALI ODA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2018/4193 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul ili, Bayrampaşa ilçesi, Sağmalcılar Mahallesi, 18265 parsel , 125,57 m2, 18/129 arsa paylı"ARSA" nitelikli taşınmaz üzerinde bodrum kat, 1 nolu bağımsız bölümünün 1/2 hissesi
Özellikleri :Bayrampaşa İlçesi, Sağmalcılar Mah. 18265 parsel sayılı 125,57m2 yüzölçümlü " arsa" nitelikli taşınmazın bulunduğu mevkie gelinmiş olup, mevcut çap yardımı ile 1/ 1 000 ölçekli Hali Hazır Haritası üzerindeki durumu tespit edilen parselin, paftanın fiili durum üzerinden araziye uygulanması neticesinde yerine ve dosyada mevcut Harita ( Plan ) Örneği' ne şeklen uyduğu anlaşılmıştır. Bayrampaşa İlçesi, Sağmalcılar Mah. Sülün Sokak, No:30 adresindeki, bodrum kat + zemin kat + 3 normal kattan ibaret yaklaşık 20 yıl önce yapılmış olan betonarme karkas btb mozaik işçilik cepheli binanın camlı boyalı demir doğrama giriş kapısı olduğu, sokaktan yüksek girişli olması sebebiyle dökme mozaik işçilikli merdivenle giriş kısmına ulaşıldığı, zemin katı mermer işçilik cepheli, diğer katları boyalı olan binanın dökme mozaik basamaklı, seramik sahanlıklı, demir korkuluktu merdiven kovası bulunduğu, her katta bir daire olacak şekilde binanın planlandığı, Satış konusu bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm konut vasıflı taşınmazın, üç oda + salon + arka cephede teras alanı + banyo + mutfak mahallerinden ibaret olduğu ve camlı piyasa işi ahşap iç kapılar bulunduğu, doğalgaz saati sökülmüş halde/yerinde olmamakla birlikte, panel radyatör bulunan dairede kombi ile doğalgaz sureti ile ısınmanın sağlandığı, pvc ısıcamlı pencere doğramaları kullanıldığı, banyoda kabinli duş teknesi, dolaplı lavabo ünitesi, klozet bulunduğu, komple seramik işçilikli olduğu, mutfağın hazır alt-üst dolaplı olduğu, zeminde ve tezgah üstü kısmında seramik kullanıldığı, arka cephedeki istinat duvarı ile bina arasındaki boş alanın zemini seramik yapılarak, daireden de çıkış verilerek teras balkon şeklinde kullanıldığı, yapılan ölçümde dairenin fiili durumda yaklaşık 92,00 m2 brüt alana sahip olduğu hususları tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 125,57 m2
Arsa Payı : 18/129
İmar Durumu : İstanbul Valiliği Kadastro Müdürlüğü ' nün dosyada bulunan 10.04.2018 gün ve 992852 sayılı yazısı ekinde,Satışa konu edilen Bayrampaşa İlçesi, Sağmalcılar Mah. 18265 parsel sayılı taşınmazın Plan Örneği belgesinin gönderildiği görülmüştür.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU 1. KAT B BLOK B3-136 NUMARALI ODA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4193 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2019

*Örnek no:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR