İSTANBUL 13. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İstanbul Bayrampaşa'da 90 m² daire mahkeme kararı ile satılıktır

İSTANBUL 13. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113847
Şehir : İstanbul / Bayrampaşa
: 90
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz Sobası
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL 13 SULH HUKUK MAHKEMESİ B2 BLOK 4 KAT DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL13. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN TAMAMLAMA İHALESİ AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Adresi : İstanbul İl, Bayrampaşa İlçe, 12112 Parsel, SAĞMALCILAR Mahallesi 2. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm.
Yüzölçümü : 90.00 m2
Arsa Payı : 35/170
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 13 SULH HUKUK MAHKEMESİ B2 BLOK 4 KAT DURUŞMA SALONU -
İmar Durumu : Bayrampaşa Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 06/08/2019 tarih ve E.15292 sayılı yazılarında Bayrampaşa İlçesi Yıldırım Mahallesi Şehitler caddesi 2 Pafta 12112 parsel sayılı yer 21.11.2005 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Bayrampaşa revizyon Uygulama İmar Planında Konut sahasında kalmakta olup blok nizamındadır. İrtifa H:4 kattır. Bu yerin işlem dosyasında onaylı mimari proje ve yapı ruhsatına rastlanılmadığı bildirilmiştir.
Taşınmazın Özellikleri : Bilirkişiler kurulunun raporundaBu taşınmaz 12112 nolu parsel S=124,78 m2 alana sahip olup, bu parsel üzerinde 1 bodrum kat+Zemin kat+4 normal kattan ibaret betonarme Karkas bir bina bulunmakta bina bitişik nizamda inşaa edilmiştir. Normal katların her birinde 1'er daire bulunmakta binada asansör yok Bina 3. Sınıf A Grubu yapılardan olup 40-50 yıllık bir yapı görünümünde olup, Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile alışveriş merkezlerine yakın mesafede ve tüm kamu hizmetlerinden faydalanmakta olduğu ulaşım imkanları elverişlidir DairedeDoğalgaz+Elektrik+ Su mevcuttur Daire doğalgaz Sobalıdır.
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır.Artırmanın ihale yayınlandığı gün başlarihalenin yapılacağıönceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sine rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketlerinin gayrimenkul hukuku ile ilgili hakları için 2644 Sayılı tapu kanunu hükümleri saklı tutulduğunun bilinerek ihale öncesi ilgililerinin kendi durumlarını bu yasa çerçevesinde değerlendirereklüzumu olsa dahi bu yasaya aykırılık tesbiti halinde her türlü yasal sorumluluk alıcı veya alıcılara ait olacaktır.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR