KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Başakşehir'de villa icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994844
Şehir : İstanbul / Başakşehir
: 330
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/325 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Küçükçekmece Adliyesi A Blok İhale Odası-Tevfikbey Mah.. Halkalı Cd. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/325 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :TAPU KAYDI: İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Hoşdere Mahallesi, 392 ada 2 parselde kayıtlı, 48 ADET BETONARME VİLLA VE ARSASI Nitelikli 13.844,18m2 alanlı ana gayrimenkulde , 341/15828 arsa paylı, Kat Mülkiyetli409Blok null 42Numaralı KONUTNitelikli Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz borçlu adına kayıtlıdır. AİLE KONUTUDUR.
İMAR DURUMU :1/1000 ölçekli?18.06.2003 t.t. li BOĞAZKÖY TOPLU KONUT ALANI REVİZYON UYGULAMA İMAR PLANI? kapsamında Konut alanında kalmakta olup Kütle imarlı olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir.
TAŞINMAZIN KONUMU: İstanbul İli,Başakşehirİlçesi, Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, 7. CaddesiGölevler Villaları No:10As adresinde konumludur. Bölgenin alt ve üst yapısı tamamlanmıştır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Sitenin çevresinde benzer siteler yer almakta ve taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır. Ulaşım Atatürk Bulvarı üzerinden sağlanmaktadır.
TAŞINMAZ İNCELEMESİ:Parsel üzerinde 48 adet villa mevcuttur. Kıymet takdir konusu 42 bağımsız bölüm numaralı villa bodrum kat, zemin kat, 1. Normal kat,çatı katlıdır. Bodrum kattahobi odası, ısıtma merkezi, açık mutfak, zemin katta salon, mutfak, banyo, 1. Katta 3 oda, 2 banyo, 2 balkon, çatı katta oda, banyo, teras mahalli olarak projelendirilmiştir. Bahçe peyzajı tamamlanmıştır. Toplamda 330 m2 alanlıdır. Dış cephesi boyalıdır. Giriş kapısı ve iç kapılar ahşap, doğramalar pvc esaslı, zeminler yaşam mahallerinde parke, ıslak hacimlerde seramiktir. Mutfak dolapları ahşap tezgah granittir.Banyolarlarda dolaplı lavabo, klozet mevcuttur. Kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. 2. Sınıf malzeme ve işçilik gözlenmiştir. Anagayrimenkule ait tarihliMimari Proje incelenmiştir. Taşınmaz, onanlı mimari projesine kat ve konum olarak uygundur.
DEĞERLENDİRME VE SONUÇ: İstanbul İli,Başakşehirİlçesi, Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, 7. CaddesiGölevler Villaları No:10As adresinde ,tapu kayıtlarında, İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, HoşdereMahallesi, 392ada 2parselde kayıtlı, 48 ADET BETONARME VİLLA VE ARSASI Nitelikli 13.844,18m2 alanlı ana gayrimenkulde , 341/15828 arsa paylı, Kat Mülkiyetli409Blok null 42Numaralı KONUTNitelikli Bağımsız Bölümün konumu, inşaatın nitelikleri, alanı, yaşı, yakın çevresinde emsal olabilecek taşınmaz değerleri ile değerine etki yapacak tüm olumlu ve olumsuz faktörlerdikkate alındığında keşif tarihi itibarıyla takyidatlar gözardı edilerek; TAŞINMAZ DEĞERİNİN 900.000TL. ( DOKUZYÜZBİNTÜRKLİRASI )
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TEK lehine devam etmekte olan 99 yıllık kira şerhi ve Garanti bankasının ipoteği olduğu ipoteğin devam ettiği alacak miktarının 432,72 TL olduğu bildirilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası İİK. 133 Maddesine göre tek satış günü verildi.
Satış Yeri : Küçükçekmece Adliyesi A Blok İhale Odası-Tevfikbey Mah.. Halkalı Cd. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece/İstanbul
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/325 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR