KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Başakşehir'de dubleks villa icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997348
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : BAHÇEŞEHİR 2. KISIM MAH. / BAHÇEŞEHİR
: 200
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/623 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 14:15
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 K.Çekmece Ceza Adliyesi Giriş Kat İcra Daireleri Koridoru İhale Odası K.Çekmece/İst

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2019/623 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : İstanbul İli Başakşehir ilçesi Hoşdere Mahallesi 624 ada 5 parsel sayılı 14.749,00 m2 alanlı 29 adet betonarme bina ve arsasının 485/14749 arsa paylı 7 Blok Zemin +1 kat 1nolu B İki Tipi Dubleks Meskenin tamamıdır. Bilirkişi raporuna göre; Tapunun 624 ada 5 parsel sayılı 14.749,00 m2alanlı arsa üzerinde B 2 Tipli B.A.K villaların mevcut olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu olan villa 7.Blok zemin kat+ 1kat 1nolu B İki Tipi Dubleks villadır. Keşif günü mahallinde yapılan incelemelerde alt katında büyük bir salon hol,antre ,büyük bir mutfak , büyük bir bahçesi olan salondan ,mutfaktan bahçe çıkış kapılarının mevcut olduğu ayrıca, wc den müteşekkil olup zemin kattan bir üst katamerdiven ile çıkılarak 1.katta 4 oda , 1 odası ebeveyn banyolu büyük birbanyo,wc balkon ,hol,antreden müteşekkil olup villanın teknik özellikleri ise salon oda gibi tüm mahallerin taban alanları lemina parke,banyo , balkon,antre ,hol gibi yerlerin tüm taban alanları seramik mutfak dolapları ise mobilya tezgahı granit duvarları fayans , mesken saten boyalı karton piyerli , gizlı ışıklı elektriği , suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli ,banyosu klozetli lavabolu , duşa kabinli , iç doğramaları kapı kanat ve kasaları mobilya kapı dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam pimapen villa 200,00m2 alanlı bir B iki Tipi Dubleks villa olduğu tespit edilmiştir.Bahçe peyzajlı ,güvenlikli ,otoparklı iyi bir görünümlü dubleks villa olduğu görülmüştür.Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
Adresi : Bahçeşehir 2.Kısım Mah Turgut Özal Bulvarı, Yeşilay Sokak No : 2B 7. Blok Zemin-1 Kat D:1 Başakşehir / İSTANBUL
Yüzölçümü : 14.749 m2 -
Arsa Payı : 485/14749
İmar Durumu : İstanbul ili Başakşehir 2.kısım mah Hoşdere mevkii 624ada5parsel sayılı söz konusu parselbugün itibariyle 1/1000 ölçekli 18.06.2003 t.t. ‘li Boğazköy Toplu Konut Alanı Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Alanı içerisinde Kütle imarlı olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haiz olduğu dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
Kıymeti : 1.800.000,00 TL -
KDV Oranı : %8 (31/12/2019 Tarihine kadar yapılacak teslimler de geçerlidir.)
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 K.Çekmece Ceza Adliyesi Giriş Kat İcra Daireleri Koridoru İhale Odası K.Çekmece/İst
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/623 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR