KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Başakşehir'de dubleks villa icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925722
Şehir : İstanbul / Başakşehir
: 220
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2418 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1125000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ

2017/2418 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Hoşdere Mah.,Dereköy Mevkii, 12 cilt, 1165 sayfa numaralı, 276 Ada, 1 parselde kayıtlı, 137/10000 arsa paylıA Blok, A Tipi Dubleks villa bağımsız bölüm nitelikli,2 Nolu bağımsız bölüm taşınmazın tamamı borçlular adına kayıtlı ve satışa konudur.

Özellikleri :Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre : "Satışa konu taşınmazlar; Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi, Marmara Caddesinde, tapunun 276 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı 25.406,97m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli altmış iki adet kargir villa vasıflı taşınmazda 137/10000 arsa paylı A Blok 2 bağımsız bölüm, 23 dış kapı numaralı A Tipi Dubleks Villanın borçlular adına kayıtlı ½’şer hisse olmak üzere tamamı niteliğindedir. Söz konusu villa; Bahçe kotunda yer alan bodrum kat, zemin kat ve 1 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, blok nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olup, bahçe kotunda yer alan bodrum katında salon, banyo-WC ve teras, zemin katında salon ve mutfak, 1.katında hol, üç oda, banyo-WC mahallerinden ibaret, dış ölçüleri itibariyle takribi 220m2 alana sahip, ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri ahşap ve laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfakta sabit tezgah ile mutfak dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ikmal edilmiş durumda, pencereleri ahşap ve PVC doğramalı, kısmen de demir korkulukludur. Taşınmaz dahilinde elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı mevcut, kalorifer ısıtmalı olup bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapı imkanlarından istifade edecek konumda, civarın talep görecek konut alanında yer almaktadır.

İmar Durumu : Başakşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 12.09.2017 tarih, 11437 sayılı imar durumu yazısına göre söz konusu taşınmaz 1/1000 ölçekli, 07.02.2003 onay tarihli Bahçeşehir Sıvat-Yeşiltepe mevkii, Dereköy Çiftliği mevkii Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Alanında kalmakta olup, blok nizam, E=0.50, Hmax:6.50 olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir denilmiştir.
Kıymeti : 1.125.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :İrtifak :A:M; 06/09/2004 tarih ve 12567 yevmiye numarası. Bu Taşınmazın İntifa Hakkı Ali Kemal GÜVEN'e aittir. Taşınmaz üzerindeki intifa hakları ile beraber satılacaktır.
Beyan Yönetim Planı
Eklenti Bilgileri Garaj Tipli 12 nolu garaj tanımlı
1. Satış Günü : 13/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası,
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2418 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 31/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR