KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Başakşehir'de daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940811
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3215 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
261,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE2. İCRA DAİRESİ

2018/3215 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Başakşehir İlçe, TAPUKAYDI:İstanbul İli Başakşehir ilçesi Hoşdere Mahallesi Dereköy Çiftliği Sıvatlar mevkii 470 ada 2 parsel sayılı 1.746,00 m2alanlı Arsanın 174/1746 hissesi borçlu adına kayıtlı olduğu dosyasında bulunan 20.11.2018 tarihli tapu yazısından anlaşılmıştır
İMAR DURUMU: Dosyasında bulunan Başakşehir ilçesi Bahçeşehir 2.kısım mahallesi 470 ada 2 parsel sayılı söz konusu parsel bugün itibariyle ;1/1000 ölçekli 07.02.2003 t.t li Bahçeşehir Sıvat ?Yeşiltepe mevkii Dereköy Çiftliği Mevkii Revizyon Uygulama İmar Planı Kapsamında Konut Alanında kalmakta olup Revizyon Uygulama imar planı kapsamında konut alanında kalmakta olup blok nizam E:1,50 olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haiz olduğu dosyasında bulunan imar durumundan anlaşılmıştır.
GAYRİ MENKULÜN HALİ HAZIRDURUMU Satışa konu Olan Taşınmaz: İstanbul İli Başakşehir ilçesiBahçeşehir 2.kısımmah Esenkent Bahçeşehir yolu caddesi ile irtibatlı şirinevler sok no:11.adresinde tapunun 470ada 2 parsel sayılı 1.746,00 m2 alanlı arsa üzerinde tek katlı gecekondu ve kümesin ve ardiyesinin mevcut olduğu görülmüştür. Değer tespitine konu olan taşınmazda kat irtifakı bulunmadığından hesaplamalarımız arsanın ve inşaatın toplam alanı üzerinden hisse bazından yapılacaktır. Değer tespitine konu olan mecurda belirli ve borçluya düşen herhangi bir yapı bulunmadığından dolayı hesaplamalarımız yalnızca arsa hissesi üzerinden yapılarak aşağıda gösterilecektir. Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
Bulunduğu mevkii, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, ulaşımı, iş merkezlerine, mezkur yerlere, ana artere, alışveriş merkezlerine yakınlığı, belediye hizmetlerinden yararlanma durumu, inşaatında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi,yıpranma payı, olduğu gibi kullanılması halinde getirebileceği geliri, değerine tesir eden tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da göz önüne alınarak mezkur taşınmazın bu günkü kıymet takdiri; ARSA DEĞERİ :1.746,00 M2 X 174/1746 HissesiX 1500 TL= 261.000.00 TL (Borçlunun Hissesine İsabet Eden Miktardır)
Kıymeti : 261.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3215 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR