KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Başakşehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961154
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : BAŞAK MAH. / BAŞAKŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2655 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah., Halkalı Cad., Küçükçekmece Adliyesi, A Blok Giriş Kat, G-71 Nolu İcra Daireleri İhale Odası Sefaköy-K.çekmece / İST

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ

2018/2655 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :İstanbul ili, Başakşehir ilçesi, İkitelli-1 mah., İkitelli mevkii, 1282 ada, 2 Parsel, 156 cilt, 15374 sayfa numaralı, B4 Blok, 4. Kat, 20 nolu bağımsız bölüm, 8/5056 arsa paylı, mesken niteliğindeki taşınmaz satışa konudur.
Özellikleri :Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre; "Satışa konu olan taşınmaz; İstanbul İli Başakşehir ilçesi Başak Mahallesi Yunus Emre CaddesiB- 4 Blok no:20 Salacak Sitesiadresinde mevcut tapunun 1282 ada2parsel sayılı 54,003.33 m2 alanlı arsa üzerinde on altı B.A.Kyapıların mevcut olduğu tespit edilmiştir. Değer tespitine konu olanmeskenB-4Blokta olup 4.kat20 nolu meskendir .Yapıdabulunanmesken; 3 oda ,1 salon ,mutfak , banyo , balkon vewc ‘ den müteşekkil olupmeskeninsalon ve odataban alanları parke ,araıslak alanları( hol , antre , balkon , mutfak, banyo ) gibitüm yerlerin tabanalanları seramik,mesken saten boyalı ,gizli ışıklı ,karton piyerli, elektriği , suyu mevcut doğalgazısıtma sistemli , mutfakdolapları mobilya , tezgahı granitduvarları fayans ,banyosuklozetli lavabolu ,duşakabinli , duvarlarırenkli fayans , içdoğramaları kapı kanat ve kasalarıAmerikan kapı dış doğramaları pencere kanat vekasaları çift cam pimapen olduğumeskentahminive takribiolarak 115,00 m2alanlıolduğu tespitedilmiştir. Değer tespitine konu olan yapı bir site görünümünde olup güvenlikli,kameralı, otoparklı ,bahçe peyzajlı iyi bir konumda olduğugörülmüştür.Ayrıca söz konusuarsaüzerineçapıuygulandığından arsanınçapınaveyerineuygunolduğugörülmüştür." denilmektedir.
İmar Durumu :Dosyasında bulunan İstanbul ili Başakşehir ilçesi Başak Mah ikitelli -1 mevkii 1282 ada 2 parsele ait söz konusu parsel bugün itibariyle 1/1000 ölçekli 04.07.2003 tasdik tarihli İkitelli Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı kapsamında Konut AlanındaE:1.40 H:Serbest olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haiz olup Enerji Nakil Hattı güzergahından etkilenmekte olduğu dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
Kıymeti : 480.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
Şerh : K.çekmece 4. Aile Mahkemesi'nin 11/12/2018 tarih, 2018/1051 esas sayılı mahkeme müzekkeresi sayılı yazıları ile (ihtiyati Tedbir)
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah., Halkalı Cad., Küçükçekmece Adliyesi, A Blok Giriş Kat, G-71 Nolu İcra Daireleri İhale Odası Sefaköy-K.çekmece / İST
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2655 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR