KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Başakşehir' de 226 m2 dubleks daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054173
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : BAHÇEŞEHİR 1. KISIM MAH. / BAHÇEŞEHİR
: 226
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 21.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/44 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 nolu İhale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/44 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili Başakşehir ilçesi Hoşdere mahallesi Dereköy mevkii 305 ada 1 parsel sayılı 18.151,02 m² alanlı, Kat Mülkiyetli Ana gayrimenkulde, 200/10000 arsa paylı, 12 Numaralı K TİPİ DUBLEKS VİLLA; Taşınmaz, İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi, Atmaca Sokak, No:8 adresindedir. Taşınmazın bulunduğu Site, Akasya Adası bölgesinde içinde, villalar ve kapalı garaj alanı bulunan, Atmaca Sokağına cepheli, merkezi konumdadır. Bölgede, altyapı hizmetleri tamamlanmış olup, altyapı hizmetlerinden iyi derecede istifade edilmektedir. Ana taşınmaz betonarme karkas sistemle, blok nizamla, 1. Sınıf malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olan Site planlıdır. Site içinde, yeşil alanlar, yürüme yolları, kapalı garaj alanı ile tripleks Villalar bulunmaktadır. 12 no’lu b. b. K tipi dubleks villa, mimari projesine göre, Site planlı Ana gayrimenkulde, zemin+1. Kat+çatı katlı, blok nizamlı villadır. Taşınmaz, Atmaca Sokağa cepheli, 8 dış kapı no’ludur. Taşınmaz, girişinin bulunduğu ön cephesinden, kuzeye, sağ yan cephesinden, doğuya, arka cephesinden güneye cephelidir. Konu taşınmaz, mimari projesine göre, zemin+ 1. Normal+ çatı katlıdır. Zemin katından girişlidir. Onaylı mimari projesine göre, zemin katında, Net:79 m² (Brüt:84 m²) alanda, salon, giriş, yemek odası, geçit, mutfak, wc, ısıtma alanı, merdiven hacimleri, 1. Katında, Net:81 m² (Brüt:86 m²) alanda, 3 oda, geçit, 2 banyo, merdiven, 2 balkon hacimleri, çatı katta, Net:66 m² (Brüt:72 m²) alanda, çatı katı ve teras hacimleri mevcuttur. Mimari projesine göre, K tipi blok, 20 no’lu bağımsız bölüm dubleks villa, toplamda, Net:226 m² (Brüt:242 m²) alanlıdır. Taşınmazın kullanım alanına dahil edilmeyen, 1. katındaki teras alanı;3 m² alanlıdır. Taşınmaza ait, 12 no’lu garaj; yaklaşık 27 m² alana sahiptir. Dış kapısı, çelik, pencere doğramaları, pvc profillidir. Taşınmazın girişi, kuzeye bakan bina ön cephesinden, zemin kat kotundan verilmiştir. Taşınmazın dış cephesi, dış cephe boyalıdır. Sadece taşınmazın kullanımına ait, çevresi demir korkulukla çevrilmiş, 20 m² alanlı ön bahçesi, 10 m² alanlı, yan bahçesi ile yaklaşık 20 m² alanlı arka bahçesi bulunmaktadır. Ayrıca, taşınmazın yaklaşık olarak 10 m² alanlı giriş kısmı, proje hilafında, ahşap pergola ile çevrilmiş, üstü ise çatı ile kaplanarak, bu alan konu taşınmazın kullanım alanına dahil edilmiştir. Taşınmaz tapu kaydında bulunan "intifa hakkı" yükü ile birlikte satılacak olup tescil bu şerh ile birlikte yapılacaktır.
İmar Durumu : Başakşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 08.01.2019 tarihli yazısında; Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi, 305 Ada, 1 Parsel sayılı yer, bugün itibariyle, 1/1000 ölçekli, 07.02.2003 tasdik tarihli, “Bahçeşehir Sıvat-Yeşiltepe Mevkii, Dereköy Çiftliği Mevkii Revizyon Uygulama İmar Planı” kapsamında, Konut Alanında kalmakta olup, Blok Nizam, E:0,50, H max:6,50 m. olmak üzere, plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir. Denilmektedir.
Kıymeti : 1.600.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Haciz, intifa hakkı
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 nolu İhale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/44 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR