BAKIRKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İstanbul/Bakırköy’de 4+1 dubleks daire mahkeme kararı ile satılıktır

BAKIRKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944362
Şehir : İstanbul / Bakırköy
Semt-Mahalle : YEŞİLKÖY MAH. / YEŞİLKÖY
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/84 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:10
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BAKIRKÖY(SULH HUKUK MAHKEMELERİ) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/84 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI :İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Ümraniye Mah. Ümraniye Mevkii, 1226 Ada, 78 Parsel, 3.778,00 m2 Yüzölçümlü, 262/10000 Arsa Paylı, B-2 Blok, Zemin-1 Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken Nitelikli Taşınmazın Tamamı Satışa Konudur.
Özellikleri: Satışa ilişkin dosyada mevcut 12/12/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre;Satış konusu taşınmaz İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Ümraniye (Yeşilköy) Mahallesi, Hamdullah Suphi Tanrıöver Sok., No:4/1 B2 Blok D:1adresinde, Yeşilköy’ün Çiroz bölgesinde,Yeşilköy Toplu Konutlar Sitesinde konumludur.Bölgede genel yapılanma ayrık nizam betonarme tarzda inşa edilmiş çeşitli yaşlardaki binalardan oluşmaktadır. Teknik ve sosyal altyapı tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden iyi derecede istifade edilmektedir. Yeşilköy Pazarı, Yeşilköy Çiroz Halk Plajı ve Piknik yeri, İBB Florya Sosyal Tesisleri, Aqua Florya AVMkonu gayrimenkule yakın sosyaldonatılardır. Çarşamba günleri taşınmazın karşısındaki YeşilköyPazar Alanında Pazar kurulmaktadır. Ulaşım Yeşilköy Halkalı Caddesi üzerinden sağlanmaktadır.Ana gayrimenkul 2 bloklu (B1 Blok – B2 Blok) betonarme binadır. Bodrum Kat + Zemin Kat+3 Normal Kat ile toplam5 katlı olarak inşa edilmiştir. Asansör yoktur. Bloklarda bitişik nizamda alt dubleksler ve üst dubleksler olarak toplam 40’er adet bağımsız bölüm tescil edilmiştir. Dış cephe sıvalıdır. Parsel sınırları bahçe duvarı üzeri ferforje korkuluk ile sınırlandırılmıştır. Site giriş kapısı demir doğrama olup girişte güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Site içi ara yollarda kısmen dökme mozaik, kısmen karo plaklar kullanılmıştır. Bina +40 yaşındadır.1999 Marmara Depremi öncesiinşa edilmiştir. Satışkonusu bağımsız bölüm binanın zemin+1.normal katlarında iç bahçe cepheli 4+1 nitelikli dubleks dairedir.Onanlı projesine göre ve mahallinde benzer alanlı iki kat olmak üzere (site iç koridorundaki alan hariç) toplam 180 m2 net (süpürülebilir)+site iç koridor önü alan 36 m2 alanlıdır.Onanlı projede Bodrum katta 17 m2 alanlı 1 sığınak depo, 1 otopark planlanmıştır. Zemin katında (giriş katı)salon, mutfak, WC, üst katında ise 4 yatak odası, banyo, ebeveyn banyo bulunmaktadır. Daire girişi site iç koridorundan yapılmış olup önünde yaklaşık 36m2 alanlı bir iç bahçe bulunmaktadır. Bu alan bahçe duvarı ile site iç koridorundan ayrılmıştır. Dış cephe boyalıdır. Daire Doğramalar pvc, iç kapılar mobilya kapıdır. Salon zemini balıksırtı parke, ıslak hacimler seramiktir. 1. Katta yaşam mahallerinde zeminler halı kaplıdır. Duvarlar boyalı olup banyolarda kuvet, duş teknesi,lavabo, klozet mevcuttur.2. Sınıf malzeme ve işçilik gözlenmiştir.Tapu Müdürlüğü’nde ana gayrimenkule ait 978/1513 tarihli Mimari Projeincelenmiştir. Taşınmaz, onanlı mimari projesine kat ve konum olarak uygundur. Ancak mahal değişikliği görülmüştür. "denilmektedir.
İmar Durumu : İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Yeşilköy Mahallesi, 1226 ada 78 parsel, 16.09.2007/28.11.2012 onanlı 1/1000 ölçekli Yeşilköy Uygulama İmar Planında “ Konut Alanını’nda” bir kısmı yolda kalmaktadır.
Taşınmaz Üzerindeki Beyanlar:
1-Beyan:Yönetim Planı-28/06/1985 Tarihli
2-Beayan:(AT Askeri yasak ve güvenlik bölgesi içinde kalmaktadır.)-08/11/2010 Tarih ve 10848 Yevmiye
3-Beyan:Özel Güvenlik Bölgesi içinde kalmaktadır.-28/09/.2016 Tarih ve 11170 Yevmiye
Kıymeti : 3.500.000,00 TL
KDV Oranı :%8 (2. Satış günü KDV % 18 olup, KDV oranlarının değişikliğine ilişkin yeni bir karar çıkması durumunda 2. Satış tarihinde düzeltme ilanı yapılmaksızın kanunen geçerli yeni oran esas alınacaktır.)
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içersin de ihaleden kaynaklanan D.V.,KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. Damga vergisi, KDV,tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ileteslim ve tahliye masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi,tapu satımharcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti hissedarlara ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ilebelgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekteise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesiuygulanır.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/84 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR