BAKIRKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İstanbul/Bakırköy’de 3+1 daire mahkeme kararı ile satılıktır

BAKIRKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961262
Şehir : İstanbul / Bakırköy
Semt-Mahalle : KARTALTEPE MAH. / KARTALTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/62 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 13:10
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 13:10
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BAKIRKÖY (SULH HUKUK MAHKEMELERİ) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/62 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Kartaltepe Mah. 856 Ada, 69 Parsel, 589,00 m2 Yüzölçümlü, 33/560 Arsa Paylı, 1- Bodrum Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmazın Tamamı Satışa Konudur.
Özellikleri: Satışa ilişkin dosyada mevcut 22/11/2018tarihli bilirkişi raporuna göre"Satışa konu taşınmaz; Bakırköy Kartaltepe Mahallesi, Buhar Sokak No:33 adresinde konumludur. Bölge konut fonksiyonlu olarak gelişme göstermiş olup, cadde üzerinde zemin katlar ticaridir. Bölgenin ana arterlerinden Terakki Caddesine 2.parsel konumundadır. Teknik ve sosyal altyapı tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden iyi derecede istifade edilmektedir. Ulaşım Terakki Caddesi üzerinden sağlanmaktadır.Ana gayrimenkul ayrık nizam betonarme binadır. 2 Bodrum Kat+Zemin Kat+4 Normal Katı ile toplam 7 katlı olarak inşa edilmiştir. Tamamı konut fonksiyonludur. Zemin katta 3 daire, diğer katlarda ikişer konut olmak üzere toplam 13 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Dış cephesi boyalıdır. Giriş kapıları ferforje demir doğramadan imal edilmiş olup, sahanlıklar ve merdiven mermer kaplıdır. Asansör vardır. Görüntülü diafon sistemi mevcuttur. Yan bahçede açık otopark alanı vardır. Bina yaklaşık 27 yaşındadır. 1999 Marmara Depremi öncesi inşa edilmiştir.Satış konusu bağımsız bölüm ana gayrimenkulün 1. Bodrum katında, girişe göre sol tarafta konumlu 3+1 nitelikli dairedir. Yaklaşık 70 m2 NET alanda salon, 3 oda, antre, mutfak, banyo mahallerinden oluşmuştur. Katın tamamı açığa çıkarılmış olduğundan bahçe katı konumundadır. Daire kapısı çelik, iç kapılar ve pencereler ahşap doğramalıdır. Pencereler demir profil ile korunaklı hale getirilmiştir. Yaşam mahallerinde zeminler ahşap parke, ıslak hacimlerde seramiktir. Isınma kombidir. Mutfak dolapları ahşap, tezgah mermerdir. Banyoda klozet, ayaklı lavabo, kabinli duş küveti mevcuttur.Ana gayrimenkule ait Mimari Proje Tapu Müdürlüğünde incelenmiştir. Taşınmaz, onanlı mimari projesine kat ve konum olarak uygundur. Mahallinde katın tamamının açığa çıkartılmış olduğu ve taşınmazın bahçe katı konumunda olduğu görülmüştür. İmar İşlem dosyasında 20.12.1990 tarih ve 5299 sayılı Yapı Ruhsatı mevcuttur"denilmektedir.
İmar Durumu :Bakırköy Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 12.10.2018 tarihli yazısında; Bakırköy İlçesi, Kartaltepe Mahallesi, 856 ada 43 parselin 08.03.2004/18.11.2012 onanlı 1/1000 ölçekli Bakırköy Merkez Uygulama İmar Planı/Tadilatında kısmen Ayrık Nizam TAKS:0,25 Hmax:18.50 (5Kat) Konut Alanında, ve kısmen yol alanında kaldığı bilgisi verilmiştir. İşlem dosyasında yapılan tetkikte; 01.01.2013 tarihi itibariyle herhangi bir proje onayı ve yapı ruhsatı düzenlenmediği bildirilmiştir.Bakırköy Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, konu taşınmazın bulunduğu Buhar Sokağın 2018 yılı arsa m2 birim değerinin 1.412,73.-TL olduğunu bildirmiştir.
Taşınmaz Üzerindeki Beyan:Yönetim Planı-19/06/1991
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 13:10 - 13:20 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 13:10 - 13:20 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içersin de ihaleden kaynaklanan D.V.,KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. Damga vergisi, KDV,tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ileteslim ve tahliye masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi,tapu satımharcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti hissedarlara ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ilebelgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekteise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesiuygulanır.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/62 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR