BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Bahçelievler'de 78 m2 daire icradan satılıktır

BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981409
Şehir : İstanbul / Bahçelievler
Semt-Mahalle : SOĞANLI MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/956 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 14:40
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ

2018/956 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:İstanbul İli, Bahçelievler İlçesi, Kocasinan Mah. 13752 Parsel, 648,00 m2 Yüzölçümlü, 1/24 Arsa Paylı, 4.Kat, 23 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmazın Tamamı Satışa Konudur.
Özellikleri:Satışa ilişkin dosyada mevcut 06/02/2019tarihli bilirkişi raporuna göre "Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli Bahçelievler İlçesi, tapuda Kocasinan Mahallesi,13752 parsel(648,00 m2-parsel alanı) sayısı ile kayıtlı kat mülkiyetli“yirmi dört meskenli kargir apartman’’ nitelikli anataşınmazda, halihazırda ise Bahçelievler İlçesi, Soğanlı Mahallesi, Yiğiter Sokaktan 3 dış kapı numarası alan binada, 1/24 arsa paylı 4.normal kat 23 nolu bağımsız bölüm ve iç kapı numaralı meskenin tamamıdır.Bahçelievler Tapu Müdürlüğü arşivinde mevcut projesi üzerinde ve keşif tarihi itibariyle yerindeyapılan incelemede, 13752 parsel üzerinde,2 bodrum kat + zemin kat +4 normal kattan ibaret Betonarme karkas tarzda 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş takribi 32 yıllık ömre sahip bina bulunduğu görülmüştür.Söz konusu binanın yer döşemesinin dökme mozaik kaplama,kapısı demirdoğrama, olup 2. bodrum katında sığınak, kömürlük, diğer katların her birinde ise 4'er adet daire olmak üzere toplam 24 adet bağımsız bölüm bulunduğu görülmüştür.Satışa konu 4.kat 23 bağımsız bölüm olan 23 iç kapı numaralı taşınmazın,merdivenlerden çıkışta, merdiven karşısında solda yer aldığı,salon+2 yatak odası+ banyo + mutfak+wc+2 adet balkon mahallerinden ibaret, salon ve oda yer döşemesi parke kaplama, duvarlar sıvalı, boyalı, yer yer boyaları dökülmüş, ıslak hacim zemin döşemeleri paledyen kaplama, mutfakta balkonun, mutfak kapalı alanına dahil edilip dolaplarının mevcut olduğu, banyoda duvarların fayans kaplama olup lavabosu, klozeti, küveti, sıhhi tesisat armatürleri mevcut,pencereleri pvc doğrama, iç kapıları ahşap doğrama içerisi boş olan dairenin takribi net 78 m2, brüt 86 m2 alana sahip olduğu,elektrik, su ve doğalgaz kombi tesisatının bulunduğu anlaşılmıştır.Satışa konu taşınmaz halihazırda da mesken şeklinde inşa edilip, KDV Kanununda 01.01.2013 tarihinde yapılan değişiklik nedeniyle taşınmaz ile ilgili lüks veya birinci sınıf inşaat olarak yapılıp yapı ruhsatını sonradan revize etmek suretiyle inşaat kalitesinin yükseltilmesi haline rastlanmadığı anlaşılmaktadır. Satışa konu taşınmaz kara-yaya ulaşımına müsait alt ve üst yapısı tamamlanmış tüm kamu hizmetlerinden yararlanabilir bir mevkide, Çavuşpaşa caddesi ile Kemal Sunal caddeleri arasındaki konumda, Mimar Sinan Caddesine, Bağlar İlk Okulu ve diğer okul alanlarına, Bahçelievler Devlet Hastanesine yürüme mesafesinde yeralmaktadır. "denilmektedir.
İmar Durumu :Bahçelievler Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 08/11/.2018 tarih 16345 sayılı yazısında; İstanbul İli- Bahçelievler İlçesi, Soğanlı Mahallesi, 19 pafta, 13752 parsel sayılı yerin, 1/1000 ölçekli 21.06.2009 tasdik tarihliRevizyon Uygulama İmar Planındaİkiz Nizam, 5 katlı yapılaşma şartlarında “Konut Alanı”nda kaldığı belirtilmektedir.
Taşınmaz Üzerindeki Beyanlar/Eklenti Bilgileri
1-Beyan:Yönetim Planı-24/06/1987 Tarihli
2-Beyan:3.Araçlık Otopark Şerhi-22.11.1985 Tarih ve 6413 Yevmiye Nolu
3-Eklenti:Sistem No:2173907,Tip:Kömürlük,Tanım:23 Nolu
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 51 0001 5001 5800 7300 5897 58 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflarile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satımharcısatış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halindeihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
3- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ilebelgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekteise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesiuygulanır.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve şartnamenin içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/956 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR