BAKIRKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İstanbul/Bahçelievler’de 3+1 daire mahkeme kararı ile satılıktır

BAKIRKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036641
Şehir : İstanbul / Bahçelievler
Semt-Mahalle : KOCASİNAN MERKEZ MAH. / ŞİRİNEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 84
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/47 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 14:10
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BAKIRKÖY (SULH HUKUK MAHKEMELERİ) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/47 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İstanbul ili, Bahçelievler ilçesi, Kocasinan Mah. 1257 Ada, 11 Parsel, 242,57 m² Yüzölçümlü, 28/392 Arsa paylı, 2.Kat, 4 Nolu bağımsız bölüm, Daire nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Satışa ilişkin dosyada mevcut 31/08/2018tarihli bilirkişi raporuna göre " Bahçelievler Şirinevler Mahallesi, Mahmutbey 18. Sokak ile Kerim Çavuş Caddesikesişiminde konumludur. Gayrimenkulün bulunduğu bölgede zemin katlar ticari, normal katlar konut fonksiyonludur. Teknik ve sosyal altyapı hizmetleri tamamlanmıştır.Yıldız Zöhre Camii, Kocasinan Spor Kulübü, BahçelievlerMilli Egemenlik Parkı, Bahçelievler Devlet Hastanesikonu gayrimenkule yakınsosyaldonatılardır. E5 Karayoluna ve Şirinevler Metro İstasyonuna yakın konumda olup ulaşım Kerim Çavuş Caddesi üzerinden sağlanmaktadır.Ana gayrimenkul ikiz nizam betonarme binadır. Bodrum Kat + Zemin Kat +5 Normal Kat + Çatı Piyesi Katıile toplam 8 katlı olarak inşa edilmiştir. Zemin Katta dükkan normal katlar konut fonksiyonludur. Normal Katlarda 2’er konut olmak üzere toplam 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina giriş kapısı dekoratif çelik kapı, sahanlıklar Kütahya seramik, merdivenler granit mermer kaplıdır.Asansör vardır. Bina 1 yaşındadır.Yapı Denetim Kanunu kapsamındainşa edilmiştir. Değerleme konusu bağımsız bölüm ana gayrimenkulün2. katında giriş cephesinde,Kerim Çavuş Caddesine cephe konumlu 3+1 nitelikli dairedir.Onanlı projesine göre 84 m2(NET süpürülebilir) alanda salon, 3 oda, mutfak, hol, banyo, Alaturka WC, balkon mahallidir. Daire giriş kapısı dekoratif çelik kapı, iç kapılar mobilya kapı. doğramalar pvc dir.Salon ve yatak odaları laminant parke, diğer kısımlar seramik kaplıdır. Ankastre dizaynkı mutfak dolapları mdf-lam,tezgah granittir. Kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Banyoda seramik üstü köşe duşakabin,dolaplı lavabo ve ankastre klozet mevcuttur.Doğalgaz bağlantısının kapıda mevcut olduğu görülmüştür.Güney-Doğu yönlerinde çift cephelidir. 2. Sınıf işçilik ve malzeme kullanıldığı görülmüştür.Ana gayrimenkula ait kat irtifakına esas Onanlı Mimari Proje incelenmiştir. Taşınmaz onanlı mim. Projesine konum olarak uyumludur. İşlem dosyasında 02.05.2017 tarih 7442 sayılı ilave Yapı Ruhsatı mevcuttur. "denilmektedir.
İmar Durumu : BahçelievlerBelediye Başkanlığı,İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün12.07.2018 tarihli yazısında; Bahçelievler İlçesi,Kocasinan Mahallesi, 1257 ada 11parselin 21.06.2009 tasdikli 1/1000 ölçekli Bahçelievler Revizyon Uygulama İmar Planında İkiz Nizam6 Kat Ticaret+KonutAlanında kaldığıbilgisi verilmiştir
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : % 8
Kaydındaki Şerhler : Beyan : 6306 sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.
Beyan : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
Beyan : Yönetim Planı. 20/10/2017
Beyan : (AT) Diğer ( Konusu: Cins değişikliği işlemleri için harç bedeli tahsil edildiğine dair belirtme)
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içersin de ihaleden kaynaklanan D.V.,KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. Damga vergisi, KDV,tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ileteslim ve tahliye masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi,tapu satımharcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti hissedarlara ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ilebelgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekteise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesiuygulanır.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/47 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR