BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Bağcılar Prime Suites'de 1+1 daire icradan satılıktır

BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981413
Şehir : İstanbul / Bağcılar
Semt-Mahalle : MAHMUTBEY MAH. / MAHMUTBEY
Oda Sayısı : 1+1
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/71 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 14:10
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ

2019/71 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:İstanbul İli, Bağcılar İlçesi, Mahmutbey Köyü, 2086 Ada, 6 Parsel, 4.520,28 m2 Yüzölçümlü, 26/4520 Arsa Paylı, 3. Kat, 27 Nolu Bağımsız Bölüm Rezidans Konut Nitelikli Taşınmazın Tamamı Satışa Konudur.
Özellikleri :Satışa ilişkin dosyada mevcut 12/02/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre "Satışı istenen taşınmazın yer aldığı yapı; İstanbul İli, Bağcılar İlçesi, Mahmutbey Mahallesi sınırları dâhilinde 2536 ve 2538 Sokaklara cepheli köşe parsel konumundaki 11 kapı nolu Prime Suites dâhilinde, 3. normal katta, 27 bağımsız bölüm numarası ile yer almaktadır.Taşınmazın yakın çevresinde; Altınbaş Üniversitesi, Mahmutbey Stadyumu ve İstanbul Bölge İdare Mahkemesi bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge gelişimini tamamlanmış durumda ve belediyenin sağladığı her türlü altyapı hizmetinden faydalanmakta olup, taşınmaz orta gelir seviye grubunun tercih ettiği bir sitede konumludur.Taşınmaz parseli üzerindeki bina; betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam yapı düzeninde, 2 bodrum+zemin+18 normal kat şeklinde, yaklaşık 3 yıl önce inşa edilmiştir. Dış cephesi akrilik boyalı binada çift asansör bulunmaktadır. Karşılama holü bulunan binanın giriş kapısı çelik doğramadan imal edilmiştir. Söz konusu site bünyesinde güvenlik, açık havuz, restoran, spa, sauna, Türk hamamı, fitness vb hizmetler bulunmaktadır. Tapu Müdürlüğü’nde incelenmiş onanlı mimari projesine göre; binanın 2.bodrum katı; konutların kullanımına ayrılmış kapalı otopark, 1. bodrum katı; kapalı otopark, spor salonu, hamam, sauna, zemin katı; 7 rezidans konut, 2 dükkan deposu, normal katları farklı büyüklüklerde rezidans konutlar şeklinde projelendirilmiştir. Mimari projesine göre binada toplam 148 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Satış konusu bağımsız bölüm 3.normal katta konumlu olup, mimari projesine ve mahallinde yapılan ölçümlere göre yaklaşık 48,00 m2 brüt alanlıdır. Bağımsız bölüm; antre-1 oda–salon-açık mutfak–banyo-wc ve balkon alanlarından oluşmaktadır. 27 nolu bağımsız bölümün mimari projesi üzerinde ve mahallinde yapılan incelemede bina girişine göre sol tarafta kaldığı ve ön cephede konumlu olduğu tespit edilmiştir. Dairenin projesi ile mahallindeki durumu uyumludur.Daire giriş kapısı çelik, iç kapılar panel kapı, doğramalar pvc esaslıdır. Merkezi ısıtma sistemi mevcuttur. Yaşam mahalleri laminant, diğer hacimler seramiktir. Mutfak dolapları mdf, tezgah mermer döküm tezgahtır. Ankastre şeklinde beyaz eşyalar bulunmaktadır. Dairede 2. sınıf malzeme ve işçilik gözlenmiştir.Bağcılar Tapu Müdürlüğü’nde incelenen kat irtifakına esas mimari projesi üzerinde; binanın 23.09.2014 tarihli, 499716 nolu Yapı Ruhsatı bulunduğu belirtilmiştir."denilmektedir.
İmar Durumu : Bağcılar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün internet sitesinde yapılan incelemede bağımsız bölümün yer aldığı taşınmaz parselinin 15.09.2008 t.t.li 1/1000 ölçekli Bağcılar Uyg. İmar Planı’nda; Merkezi İş Alanında kaldığı görülmüştür.
Taşınmaz Üzerindeki Beyanlar/Eklenti Bilgileri:
1-Beyan:Yönetim Planı-18/03/2015 Tarih ve 6332 Yevmiye
2-Beyan:Bu Taşınmaz Kat Mülkiyetine Çevrilmiştir.
3-Eklenti:Sistem No: 3403806,Tip:Garaj:2.Bodrum Kat, 27 Nolu Otopark-18/03/2015 Tarih ve 6332 Yevmiye
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 51 0001 5001 5800 7300 5897 58 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflarile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satımharcısatış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halindeihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
3- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesi uygulanır.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve şartnamenin içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/71 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR