İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Ataşehir'de site içerisinde 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112064
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMAL MAH. / MUSTAFAKEMAL
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1527 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.02.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU
11. İCRA DAİRESİ

2018/1527 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, İstiklal Mahallesi, Kapanağılı Mevkii, 462 Ada, 130 Parsel, ana taşınmaz niteliği Arsa, ana taşınmaz yüzölçümü 6.080,85m², arsa payı 2/336 olan,A12 Blok, 1.Kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm olarak tapuya kayıtlı taşınmazın olup zemin +Normal Katlı binanın 2. Kat 12 numaralı bağımsız bölümü olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz geniş alanlı park ve bahçesi bulunan, merkezi konumda, ulaşımı kolay, toplu taşımalara yakın, çarşı, pazar, alışveriş bölgelerine yürüme mesafesinde, belediyenin ve diğer tüm kamu kuruluşlarının alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Ana taşınmaz; Taban oturumlu, Betonarme Karkas cinsinde yapılmış bir yapıdır. Binanın dış cephesi eksiksizdir. Bodrum+zemin+ 4 normal katları konut alanına uygun hazırlanmış, her katta 4 bağımsız bölümleri bulunan binadır. Bina içerisinde asansör bulunmaktadır. Merdivenler mermer kaplı ahşap korkuluklu, koridorlar mermer kaplıdır. Binanın elektrik, su, doğalgaz tesisatları tamdır. Yangın merdiveni kullanışlıdır. Site içerisinde açık otopark bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz; 50J blok kapısından girildiğinde 2. Katta 12 numaralı bağımsız bölüm olup, ön cepheye bakmaktadır. Dış kapısı kaplamalı çelik kapıdır. 3 yatak odası, 1 salonu bulunan taşınmazın mutfağı salona dahil edilmiştir. 1 banyo 1 tuvalet, salondan açılan 1 balkon ve yatak odasından açılan 1 balkon mevcuttur. Salon ve yatak odalarında, zemin laminant kaplama, balkonlar ve ıslak zeminler seramik kaplamadır. İç kapılar ahşap Amerikan kapı, pencereler pvc kaplamadır. Mutfak dolapları altlı üstlü ahşap olup, eksiksizdir. Mutfak tezgahı ve iç malzemeleri mevcuttur. Banyo içerisinde duşakabin, banyo dolabı, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Tuvalet içerisi eksiksizdir. Islak zeminler seramiktir. Mevcut daire kombi ile ısıtılmaktadır. Duvarları boyalı, kartonpiyerlidir. Satışa konu daire 120 m2alanlıdır. Adresi : Mustafa Kemal Mah.3007 Sok.Hisarkent Sitesi 12.No:50J Ataşehir / İstanbul Yüzölçümü:6.080,65 m2 Arsa Payı : 2/336 İmar Durumu : Ataşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından verildiği anlaşılan 21.07.1988 tarihli tadilat planına göre Ataşehir İlçesi, İstiklal Mahallesi, 462 ada, 103 parsel sayılı yer;h:12.50 m. (4 kat) TAKS: 0.25, KAKS:1.00 Ayrık Nizam Konut Alanında kalmaktadır
Kıymeti : 400.000,00 TL KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 11/06/1997
1. Satış Günü: 24/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1527 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR