İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Ataşehir'de çatı katı arası piyesli daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907561
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : ÖRNEK MAH. / ÖRNEK
: 143
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/537 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ

2016/537 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, 1449 Ada, 8 Parsel, ÖRNEK Mahallesi, 9 Nolu Bağımsız Bölümlü mülkün bulunduğu 12 nolu Mehmet Kurt Apt. 2 bodrum kat+zemin kat+2 normal katlı olup 2 bodrum katta binaya ait ortak alanlar 1 bodrum katta iş yeri, zemin katta bina girişi ve 3 daire vardır.1 normal katta 3 daire , 2 normal kat ve çatı katında 3 adet dublex daire bulunmaktadır. 9 nolu daire ve 1 iş yeri olmak üzeri 10 bağımsız bölümlüdür. Binada asansör mevcuttur. Merdivenleri granit kaplama, korkuluklar aliminyumdur. 5 yıllık binadır.
9 nolu çatı katı arası piyesli daire:2 kat seviyesinde antre + salon + mutfak + 1 oda + banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Daire bu katta brüt 92 m2 dir. Bu kattan çıkılan çatı katından ise merdiven holü 2 oda + mutfak nişi + banyo + balkon vardır.Çatı katı brüt 51 m2 dir. Toplam brüt alanı 143 m2 dir. Salon ve odaların zemini laminant parke duvarları saten badanalı tavanlar karton piyerlidir. Banyoların zemini seramik, mutfak dolapları memran, kapak tezgahı mermerdir. Banyoların hepsinde tavana kadar fayans, dolaplı lavabo, klozet, kabinli duş teknesi vardır.Pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc iç kapıları panel kaplıdır. Çatı katı ve 2 .normal kattan ayrı ayrı daire girişi olup kapılar çeliktir. Çatı katında tavanlar ahşap lambri kaplıdır. Daire doğalgaz kombi koloriferlidir. Çevresinde yoğun ticaret ve okullar vardır. Ulaşımı iyi durumda ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Örnek Mah. Neyzen Salim Bey Sokak No:12 Mehmet Kurt Apt. 2. Normal Kat D:9Ataşehir / İSTANBUL
Yüzölçümü : 394,40 m2
Arsa Payı : 10/80
İmar Durumu : Ataşehir ilçesi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 27.06.2016 tarih ve 1986/5440 sayılı imar durumu bilgileri yazısından anlaşılmakla, Ataşehir İlçesi Örnek Mah. 82/6 pafta 1449 ada 8 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli , 13.02.2008 Tasdik tarihli Örnek, Esatpaşa , Ünalan ve Fetih Mahalleleri Revizyon Uygulama İmar Planında H:3 kat Ayrık Nizam,KONUT ALANINDA kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/537 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR