İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Ataşehir'de çatı aralı daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979844
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : ESATPAŞA MAH. / ÖRNEK
: 132
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/25766 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ

2016/25766 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 1938 Ada, 3 Parsel, ESATPAŞA Mahalle/Köy, Kargadere mevkii Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa çıkarılan İstanbul İli Ataşehir İlçesi, Esatpaşa Mahallesi, Kargadere Mevkii, 1938 ada, 3 parsel, 5 nolu çatı arası natamam bağımsız bölüm olup, borçlu adına tam hisselidir. Satışa çıkarılan 5 nolu bağımsız bölüm mahallen, Esatpaşa Mahallesi, Boran Sokak, No:10, Bağımsız bölüm no:5 Ataşehir/İSTANBUL'dur. Satışa çıkarılan 5 nolu çatı arası natamam bağımsız bölümün bulunduğu ana binanın özellikleri; Ana bina bodrum+zemin+3 normal kattan ibaret 5 katlı, bir cephede bitişik, ikiz nizamda betonarme karkas apartman olup, dış cephesi ısı izolasyonlu, sıvalı-boyalı, üzeri ahsap oturtma çatı üstü pvc kaplıdır.Binaya yoldan 6 basamak çıkılarak zemin kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası granit basamaklı ve alüminyum korkuluklu merdivenleri vardır. Bina zemin kattan sonra 1.10 metre kadar çıkmalı olup zemin ve normal katlarda mesken olarak kullanılan birer daire olup, 3.katın çatıarası merdiven sahanlığından irtibatlı ve natamam durumdadır.Binada elektrik, su, doğalgaz girişi ve asansör mevcut olup asansör faal değildir.Yine satışa çıkarılan 46/188 arsa paylı 5 nolu bağımsız çatı arası natamam bölümdeki dairenin özellikleri; Dairede giriş holü, koridor, mutfak, banyo, wc, salon ve üç oda olup 90 m2 miktarlıdır. Çatı arasına merdiven sahanlığından çelik kapı ile irtibatlı ve natamam durumdadır.Ancak dosyamız alacaklı vekilince kdv oranına itiraz sonucu açılan İstanbul Anadolu 17.İcra Hukuk Mahkemesinin 2019/172 esas sayılı dosyasından bilirkişi tespit raporuna göre satışa çıkarılan 5 nolu bağımsız bölümün net 90,78m2 ve bağımsız bölümün çatı alanın net 42,09 m2 olarak toplamda 132,87m2 olarak tespit edilmiştir.Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, duvarları boyalı olup üzeri çimstone kaplı mutfak tezgahı ve dolapları, banyoda duşakabin, klozet, lavabo, wc de alaturka tuvalet taşı ve lavabo vardır.Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplı, duvarları boyalı olup katın tavanları kartonpiyerlidir. Daire kapıları üzere boyalı amerikan panel kapı, cümle giriş kapısı çelik kapı, pencereleri pvc doğramalı olup salon ve oda önünde alüminyum korkuluklu balkonları vardır.Dairede elektrik, su ve doğalgaz kat kaloriferi tesisatı mevcut olup merdiven sahanlığından giriş kapısı olan çatı arası natamam durumda ve zemini beton olup önünde terası vardır.
Adresi : Esatpaşa Mahallesi, Boran Sokak, No:10 Bağımsız Bölüm No:5 Ataşehir /
İSTANBUL
Yüzölçümü : 132,87 m2
Arsa Payı : 46/188
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Ataşehir İlçesi, Esatpaşa Mahallesi, 1938 ada, 3 parsel sayılı yer 13/02/2008 T.T.'li, 1/1000 ölçekli, Örnek, Esatpaşa, Ünalan ve Fetih Mahalleleri revizyon uygulama imar planında; H:12.50m (4 kat) irtifada krokisine göre blok nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 16:00 - 16:10 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 16:30 - 16:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/25766 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR