İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Ataşehir'de 95 m² hisseli daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115598
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMAL MAH. / MUSTAFAKEMAL
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26639 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ

2019/26639 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın
Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 1058 Ada, 39 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, kapanağılı Mevkii, arsa nitelikli 1/48 i borçluya ait konut alanında kalan bodrum+zemin+5 normal katdan oluşan BAK ayrık bitişik nizam apartman olarak imal edilmiş, ana kapı girişi koridor ve merdivenlerin, bina içi koridor marmara mermerinden duvarlar sıva üzeri boyalı, dış kapı perforje demirden camekanlı kap, bina cephesi sıva üzeri boya, merdiven korkulukları deirden, tüm bölümleri mesken, borca konu taşınmaz 5. katta, salon banyo wc, antre mutfak balkon ve 2 odadan oluşan satışa konu menkul 95 m2 alanlı ancak yarısı borçluya aittir. eğimli bir arazi yapısı üzerinde,sosyal imkanlardan faydalanılan, Ataşehir araştırma ve eğitim hastanesi aile sağlığı merkezine 200 m uzaklıkta olan satışa konu taşınmaz.
Adresi : İstiklal (Mustafa Kemal) Mh. 3083 Sk. Anadolu Ap No:9 Ataşehir / İSTANBUL
Yüzölçümü : 375,28 m2
İmar Durumu : var
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : üzerinde halil ibrahim ak ve muzaffer yeğin binası ve mahkemece 3. kişilere devrin önlenmesi şerhli
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26639 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR