İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Ataşehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064056
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : YENİ ÇAMLICA MAH. / YENİÇAMLICA
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/147 ESAS
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2014/147 ESAS
İİK. 133 MD. UYARINCA
TAŞINMAZIN TAMAMLAYICI AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, Yukarı Dudullu Mahalle/Köy, 13082 Parsel, A blok, 6. kat, 13 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Kapalıolan daire görülememiş; dosyada bulunan bilirkişi raporu ve mahallen tetkikinde; bodrum kat+zemin kat+sekiz normal katlı, betonarme karkas sistemde inşa edilmiş, binanın en sol girişinde, merdiven iki daireye girilebilen, binanın güneşdoğusu kısmında, 3+1 konumda olan daire; antre, mutfak, salon, üç yatak odası, banyo ve tuvalet planında, takribi 100 m2 yüz ölçümlü, ıslak zeminler seramik, odalar laminat parke, pvc doğramalı, mutfakta; tezgah alt ve üstünde dolaplar, banyoda; küvet, klozet ve lavabo, tapu kaydında bulunan yönetim planı tarihinden, takribi 24 yıllık olduğu anlaşılan, elektrik su tesisatlı, kombi sistemde doğalgaz kaloriferli, asansörlü, açık otoparklı, toplu taşım araçlarının geçtiği ana caddeye imes köprülü kavşağına yürüme mesafesinde ulaşımı kolaydır.
Adresi : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, Yeni Çamlıcı Mahalle, Akşemsettin Cad., Sarı Zeybek Sok., No:1, Liderkent 3 sitesi, A1 Blok, 6. Kat, 13 nolu daire
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 10/712
İmar/Durumu : İ.B.Başkanlığı 18/08/2004-19/03/2005 tasdik tarihli, ümraniye, aşağı-yukarı dudullu, esenşehir, ıhlamurkuyu ve yeni çamlıca mahalleleri, 1-5000 ölçekli nazım imar planına göre; şerifali çiftliği gecekondu önleme bölgesi alanında kalmaktadır. Bu alanda, 31/07/1978-01/06/1988 tasdik tarihli 1/2000 ölçekli, şerifali çiftliği gece kondu önleme bölgesi planı ve plan hükümlerigeçerli olup, parsel konut alanında kalmaktadır.29/06/2011 tarih ve 644 nolu çevre ve şehircilik bakanlığının teşkilat ve görevleri hakkındaki kanun hükmündeki kararnamesinde;02/03/1984 tarihli ve 2985 sayılı toplu konut kanunu ve 20/07/1966 tarihli ve 775 sayılı gecekondu kanunu uyarınca toplu konut idaresi başkanlığı tarafından yapılan uygulamalara ilişkin her tür ve ölçekte ettü, harita, plan ve parselasyon planlarını yapmak, yaptırmak, onaylamak, ruhsat işlerini gerçekleştirmek, yapı kullanma izinlerini vermek ve bu alanlarda kat mülkiyetinin kurulmasını sağlama yetkisi ve şehircilik bakanlığına ait olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Aile konutudur şerhi vardır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış/Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tescil ile ilgili bilgi amaçlıdır:
Söz konusu taşınmazın 09.07.2019 tarihinde birinci ihalesi yapılmış ihale alıcısı ihale bedelini yatırmadığından satış kararı kaldırılmıştır. İkinci en yüksek pey süren olmadığından teklif götürülmemiştir. Bu süreç içerisinde 09.07.2019 tarihli ihale ile ilgili olarak ihalenin feshi davası açılmıştır. İhalenin feshi davasının derdest olması ve ihalenin kesinleşmemiş olması koşulları oluştuğundan İ.İ.K.'nun 133.maddesi gereğinin yerine getirilmesine engel olmadığından satış hazırlanmıştır.
Taşınmaz satışı İ.İ.K.'nun 133.maddesine göre yapıldığından işbu ihalenin yapılabilmesinin ön şartı 09.07.2019 tarihinde yapılan ihale ile bağlantılı olduğundan ihalenin feshi davasının sonucuna göre tescil işlemi yapılacaktır.
Bu artırmada alıcı çıkar ve ihale bedeli yatırılır ise ihale bedeli ihalenin feshi davası sonuna kadar nemalandırılacaktır.
İhalenin feshi ve fesih kararının kesinleşmesi halinde nemalandırılan paranın yeni ihale alıcısına iade edilecektir.
İhalenin feshi davasının reddi ve kesinleşmesi halinde yeni ihale alıcısına tescil verilecektir.
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/147 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR