İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Ataşehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979000
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : İÇERENKÖY MAH. / İÇERENKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/623 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ

2017/623 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, içerenköy mahallesi 115 cilt, 11356 sayfa, 3280 Ada, 37 Parsel sayılı taşınmazda 44/2080 arsa paylı C Blok 9 kat 17 nolu daire ( İst. Anadolu 10 İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/682 esas sayılı kararı) yaklaşık 145 m2. alanlı olup salon 3 adet yatak odası, antre, koridor, mutfak, banyo, wc ve iki adet balkon şeklinde tertiplenmştir. kapı doğramaları amerikan tipi ahşap, pencere doğramaları pvc dir. salon ve oda zeminleri lamine parke kaplı duvarlar saten boyalı olup kartonpiyerdir. ıslak zeminler seramik banyoda küvet lavabo klozet ve dolap mutfakta granit tezgah ve pvs dolap mevcut taşınmazda su elektrik ve doğalgaz tesisatı mevcut ısınma merkezi sistem lüks malzeme ve düzgün işçilik kullanılmıştır,davaya konu bağımsız bölüm , İstanbul ili, Ataşehir ilçesi İçerenköy mahallesi, Huzur hoca caddesi, No :4C Blok güzeller sitesi adresindedir. E5 (d100) karayolu takiben huzur hoca caddesinden ulaşılmaktadır. taşınmazın içinde bulunduğu ana bina 3277,00 m2 arsa üzerinde ayrık nizam a -b ve c blok yapılaşma şartlarına haiz betonarme karkas sistemi ile inşa edilmiştir. taşınmazın yakın çevresinde yoğun olarak konut işyerleri, kamuya ve özel sektöre ait eğitim ve sağlık kurumları mevcut olup, bunlardan bazıları bayındır hastanesi, Zübeyde hanım öğretmenevi. Acıbadem Üniversitesi, ve Carrefoursa AVM gibi kurumlardır. Bölgenin altyapısı tamamlanmış belediye hizmetlerinin tamamından faydalanılmaktadır. bölge sosyal açıdan orta gelir düzeyine sahip insanların ikamet ettiği yerleşim yeri semtidir. taşınmaza toplu taşıt araçlarından otobüs , minibüs ve metro güzergahlarının yakın olması ulaşımı önemli ölçüde kolaylaştırmadır. bina 3.277,00 m 2yüzölçümlü arsa üzerinde bahçeli ayrık nizam a -b-c blokları inşa edilmiştir. söz konusu daire C blokda olup bodrum + zemin+ 8 normal kat olmak üzere toplam 9 katlı olarak ayrık nizam betonarme karkas sistemi ile inşa edilmiştir. her kata çift daire olmak üzere toplam üç blokta 58 daire mevcut olup, site bahçesinde açık yüzme havuzu mevcut. binalar yaklaşık 16 yıllık olup, dış cephe kaplaması akrilik esaslı boya kat merdivenleri mermer binanın çatısı ahşap oturma kiremit kaplıdır. çift asansörlü binada su elektrik ve doğalgaz tesisatı mevcuttur.
Adresi :İstanbul ili, Ataşehir ilçesi, İçerenköy mah, Huzur Hoca Cd. N0: 4C Blok Güzeller Sitesi C blok 9 kat 17 Ataşehir / İSTANBUL adresidir
Yüzölçümü : 3.277,00m2 yüzölçümlü
Arsa Payı : 44/2080
İmar Durumu : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/623 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR