İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Ataşehir'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036942
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : ÖRNEK MAH. / ÖRNEK
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5268 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ

2017/5268 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, 1495 Ada, 208 Parsel, Örnek Mahalle 5 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın bulunduğu bina 33 yaşında, bir bodrum, bir zemin 4 normal katta oluşan betonarme bir binadır. Binanın deprem yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunmadığı değerlemdirilmiştir. Dış cephe sıva üzeri boya, pencereleri çift camlı pvc dir. Bina giriş holü merdiven sahanlıkları ve merdivenler dökme mozaik giriş holü masif ahşaptır. Binada asansör bulunmamakta, ısınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binada genel olarak kullanılan malzeme ve işçilik vasat ve altı kalitededir. Daire giriş kapısı ahşap göbekli çeliktir. Daire içi yapıldığı yıldan sonra tadilat görmüştür. Daire giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odalar laminat parkedir. İç kapılar eski tip masif ahşaptır. Mutfak dolapları cilalı mdf, tezfahı granit, alt-üst dolap araları seramiktir. Oda duvarları saten boyalı ancak salon dışındaki odalar kartonpiyersizdir. İki oda, salon, banyo, mutfak, antre ve balkondan ibaret dairenin kullanım alanı net 65 m2 dir.
Adresi : Örnek Mah. Yunus Emre Cad. No:60/A Kat:2 No:5 Ataşehir / İSTANBUL
Yüzölçümü : 221 m2
Arsa Payı : 93/996
İmar Durumu : Var ( 13.02.2008 tt li 1/1 000 ölçekli Örnek- Esatpaşa-Ünalan ve Fetih Mahalleleri Revizyon İmar Planında, Plan ile verilmiş blok ölçülerinde H: 5 kat irtifalı olarak yapılaşacak blok başı nizam konut alanında kalmakta olup, bahse konu parsel uygulama aşamasında parsel önünde konut alanında kalan yol fazlası kısım ile ihdas edilecektir.)
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5268 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR