İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Ataşehir'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979755
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : İÇERENKÖY MAH. / İÇERENKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1566 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ

2018/1566 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili Ataşehir İlçesi, İçerenköy Mahallesi, 3279 ada, 254 parsel sayılı 875,07 m2 miktarlı arsada kurulmuş 10 sokak kapı no'lu kat mülkiyetli betonarme karkas apartmanda 1. bodrum katta 156/2817 arsa paylı (1) no'lu dairenin tamamıdır. Ana bina Sonbahar Sokak ile Kuleli Sokak üzerinde köşe başında kurulmuş 2 Bodrum+ Zemin +7 Normal Kattan ibaret 10 katlı, ayrık nizamda betonarme karkas apartman olup dış cephesi ısı izolasyonlu sıvalı - boyalı, üzeri çatılıdır. Binaya Sonbahar Sokak üzerinden yan cepheden zemin kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası granit basamaklı, alüminyum korkuluklu ve bina dışından demir konstrüksiyonlu yangın merdiveni vardır. Binanın 2. bodrum katta otopark, 1. bodrum katta bir daire ve bürolar, zemin katta dükkanlar, normal katlarda ikişer daire olup elektrik, su, doğalgaz girişi ve asansör teşkilatı mevcuttur. Parsel etrafı duvar üzeri demir parmaklık ile muhafazalı olup binanın alt Kuleli Sokak cephesinde açık otopark alanı vardır. Satış konusu dairede giriş holü, koridor, mutfak, banyo, salon ve iki oda olup 75 m2 miktarlıdır. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları boyalı olup üzeri laminant kaplı mutfak tezgahı ve dolapları, banyoda duşakabin, klozet ve lavabo vardır. Dairenin kapıları üzeri boyalı ahşap, pencereleri PVC doğramalı ve üzeri demir parmaklık ile muhafazalı, cümle giriş kapısı çelik kapı olup ayrıca bahçe içinden bina dışından irtibatlı demir doğramalı kapısı vardır.Daire alt bahçe kotunda ve etrafı açık olup elektrik, su ve doğalgaz kat kaloriferi tesisatı mevcut olduğu bilirkişi raporu ile tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 75 m2
Arsa Payı : 156/2817
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kayıtlardaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1566 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR