GAZİOSMANPAŞA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İstanbul/Arnavutköy’de 71 m² daire mahkeme kararı ile satılıktır Düzeltme İlanına Git

GAZİOSMANPAŞA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069213
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : ARNAVUTKÖY MERKEZ MAH. / ARNAVUTKÖY
: 71
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYE EK HİZMET BİNASI ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 0 Ada, 6462 Parsel, ARNAVUTKÖY Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Dairenin bulunduğu binanın cephesinin sıvalı boyalı olup, binada elektrik, su doğalgaz bulunmaktadır, satışa konu daire binanın zemin katın 1 numaralı bağımsız bölüm olup, binanın ana merdiveninden olan girişi kapatılmış, yan sokaktan kapı açılmak suretiyle giriş yapılmış olduğu, sıvalı boyalı dairenin kullanım alanının 71,10 m²olup, bir adet giriş holü, bir adet oda, bir adet mutfak, banyo ve wc'den ibaret olduğu, ayrıca yanda garaj olarak kullanılan bölüm bulunduğu,daire kapısı çelik kapı olup, pencereler PVC doğramalı kısmen demir korkuluklu, oda döşemesi ahşap lamine parke kaplamamlı, banyo duvarları tavana kadar seramik kaplamalı, mutfak tezgah alt üst dolaplı olduğu görülmüştür.
Adresi : Arnavutköy ,Arnavutköy mahallesi, yankı sokak no 2 ve sığla sokak no 8 Arnavutköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 179,00 m2.
Arsa Payı : 90/179
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Binanın bulunduğu parsel 14/06/2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Arnavutköy Merkez ve Civarı Uygulama İmar Planında kısmen E:0,95, Hmax: 3 kat konut alanında, kısmende yola terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Mevcut tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 30/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYE EK HİZMET BİNASI ZEMİN KAT MEZAT SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR