GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Arnavutköy’de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943296
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1685 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
19.04.2019 10:20
Satış Yeri
:
Gaziosmanpaşa 3. İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA3. İCRA DAİRESİ

2018/1685 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli Arnavutköy İlçesi (Kader Sk. No:4) 19400 parsel sayılı 532,00 m2 miktarındaki arsanın 22/532 arsa paylı Zemin kat (5) nolu bağımsız bölüm daire. Parsel üzerinde B.A.K. sistemle inşa edilmiş bir bina olduğu, Bodrum kat, zemin kat dört normal katlı binanın katlarında daireler olduğu, binanın cephesinin sıvalı boyalı kaplamalı olduğu, binada elektrik, su, doğalgaz tesisatlarının bulunduğu anlaşılmıştır. Borçlu adına kayıtlı Zemin Kat (5) nolu bağımsız bölüm dairenin binaya cepheden bakıldığında arka sol köşe tarafta kalan daire olduğu, verilen beyana göre borçlu tarafından kullanıldığı, antre, salon, üç oda, mutfak, banyo ve wc den ibaret dairenin giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramalarının pvc, iç doğramalarının ahşap, ıslak zeminlerinin seramik, odaların ahşap lamine parke kaplı olduğu, mutfak dolaplarının bulunduğu, doğalgaz tesisatının olup kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olduğu, kullanım alanının yaklaşık 80 m2 olduğu anlaşılmıştır.
İmar Durumu Arnavutköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün web sitesinden alınan bilgiye göre; Arnavutköy ilçesi 19400 parsel sayılı taşınmaz 14.06.2010 tasdik tarihli ve 1/1000 ölçekli Arnavutköy Merkez ve Çevresi Uygulama İmar planında E:1,50 Hmaks:4 kat Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.:
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 19/04/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Gaziosmanpaşa 3. İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1685 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR