GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Arnavutköy'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048099
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : HARAÇÇI MAH. / HARAÇÇI
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3818 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:15
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYEKİEK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/3818 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ
Satışa konu taşınmaz İstanbul İli Arnavutköy ilçesi Haraççı mahallesi 4410 Ada2 Parselde kayıtlı 1. Normal kat 4 nolu bağımsız bölüm sayılı 33/289 arsa paylı mesken vasıflı (İdari adresi ) Haraçcı Mah Şanlı Sok no :3 İç kapı no 2 Arnavutköy İstanbul adresinde bulunan taşınmazdır.
Taşınmazın bünyesinde bulunduğu zemin +3 katlı betonarme bina " nitelikli 10 yıllık apatmanın giriş holü zemini ve merdiven basamakları ve kat sahanlıkları apartmanın giriş holu zemini mermer kaplanmış merdiven kovası duvarı alçı sıva üzeri plastık boyalı kat holleri zemini mermer kaplı korkuluklar paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş bina giriş kapısı demir,kapı malzemeden imal edilmiş Mimarı projeye göre katta 2 dükkan ve otopark her katta 2 daire olup toplam 6 daire 2 adet dükkan bulunmaktadır.Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır. Bölgede 4-5 katlı konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.
Satışa konu taşınmaz 1. Katta konumlu olan 4 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmaz 2 adet oda ,salon,antre,mutfak,banyo , tuvalet ve balkon bulunan taşınmaz ( balkon harıç ) toplam 80,96 m2 alanlıdır. taşınmaz merdiven çıkışının karşısında bulunan(şanlı sokağa göre arka cephede bulunan ) 2 kapı nolu taşınmazdır. Taşınmazda zeminler :Solan ve odalarda ahşap parke,mutfak,antre,banyo ve balkonda seramik kaplamadır.Duvarları saten alçı üzeri plastık boyalı olan taşınmazın banyo duvarları seramik kaplıdır.Mutfakta lake mutfak dolapları ve mutfak tezgahı mevcuttur. Taşınmazın giriş kapısı çelik iç kapıları ahşap panel kapı pencereleri PVC mamuldendir.Isınma doğalgaz yatıllı kombi ile sağlanmaktadır.Taşınmazda mimarı projeye göre mutfak olarak gösterilen alan oda matfağın yanıdaki oda da fiili olarak mutfak olarak kullanılmaktadır
Taşınmaz Elektrik ,su telefon gibi tüm alt yapı hizmetlerine sahip olduğu çevresindeki cadde ve bağlantılı sokakların temizlik hizmetleri gibi belediyenin verdiği diğer tüm hizmetlerden de yararlandığı bildirilmiştir.
Adresi : Haraçcı Mah Şanlı Sok no :3 İç kapı no 2 Arnavutköy/ İstanbul
Arsa Payı : 33/289
İmar Durumu : Emsal 0,95 Hmax :3 Kat konut alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYEKİEK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3818 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR