GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Arnavutköy’de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980694
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : ANADOLU MAH. / ARNAVUTKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1635 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI (Yeni Mah. 542 Sk. No: 1) MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ

2018/1635 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 19459 Parsel, Arnavutköy Mahalle, 3 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın bulunduğu apartman, Bodrum kat+ Zemin kat (Dükkanlar+ Daireler)+ 4 Normal kattan ibaret 6 katlı bir apartmandır. Apartmanın dış cephesi akrilik boyalı olup, dış kapısı demirdir. Giriş sahanlığı ve kat sahanlıkları karo seramik, merdiven basamakları mermer kaplıdır. Her katta 5 daire, Zemin katta dükkanlar+ 2 daire bulunmaktadır. Apartman asansörlü ve 12 yıllıktır. Satışı yapılacak olan Zemin kat, 3 nolu bağımsız bölüm, daire nitelikli taşınmazın dış kapısı çelik olup, mevcut daire 2 Yatak odası+ Salon+ Mutfak+ Banyo+ WC+ Antre+ Hol ve Balkondan ibaret olup, alanı 75.00 m2 civarındadır. Dairenin salon, yatak odaları, antre ve hol ile mutfağın yer döşemeleri laminant parke, ıslak zeminler karo seramik kaplıdır. Dairenin iç kapıları ahşap (Amerikan panel kapı), dış pencereler PVC ve ısı camlıdır. Mevcut daire kombi kaloriferli ve doğalgazlıdır. Mevcut daire arka cephede kalmaktadır. Satışa konu taşınmazın konum itibarı ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup, her türlü Belediye ve Sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, civarın talep gören Ticaret+ Hizmet+ Konut alanında kalmaktadır.
Adresi : Anadolu Mahallesi, Himmet Sk. No: 4 Daire: 3 Arnavutköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 557 m2
Arsa Payı : 20/557
İmar Durumu : Emsal: 1.50, Hmaks: 4 kat adedli konut alanında, kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen ş bendi uyarınca, takibe konu borç; kredi Konut Finansmanından kaynakladığından dolayı KDV’den muafiyet vardır.
Kaydındaki Şerhler : Yön. Planı:13/12/2006
1. Satış Günü : 17/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI (Yeni Mah. 542 Sk. No: 1) MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1635 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR